امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66559
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس اسرافیل صفی‌زاده فعال توریسم شکار در برنامه مناظره روش‌های موثر حفاظت از محیط زیست گفت: در دوره قبل مدیریت سازمان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس اسرافیل صفی‌زاده فعال توریسم شکار در برنامه مناظره روش‌های موثر حفاظت از محیط زیست گفت: در دوره قبل مدیریت سازمان فعالان توریسم شکار متهم به مافیای شکار بودند.

فعال توریسم شکار گفت: خوشحالم که پرداختن به شکار منجر به درآمد‌های ارزی شده و به عنوان سیاست قابل دفاعی تلقی می‌شود که در کشورهای جهان پیشرو به اجرا در آمده است.

صفی‌زاده گفت: حقیقت امر این است که ما مخالف جنبش‌های حمایت از حیوانات نیستیم بلکه برای گسترش فرهنگ همراه آنها نیز هستیم.

فعال توریسم شکار تصریح کرد: حقیقت این است که باید بین کسانی که قانونمدارند و با مجوز سازمان محیط زیست مبادرت به شکار می‌کنند با کسانی که به طور غیرمجاز شرکت می‌کنند تفکیکی قائل شود.

صفی‌زاده به گزارش ابتدای برنامه مناظره اشاره کرد و گفت: در گزارش ابتدای برنامه نیز به تخلفات افراد غیرمجاز پرداخته شد پس بهتر است این تفکیک را بین این دو  گروه قائل شویم و نیاز به این تفکیک نیز احساس می‌شود.

فعال توریسم شکار تصریح کرد: بر اساس گزارش آقای کیخواه 357 مجوز شکار در سال 92 صادر شده که این تعداد پروانه شکار صادر شده خود گویای این است که عامل نابودی حیات وحش شکار مجاز نیست بلکه شکار غیرمجاز است.

صفی‌زاده افزود: با اعمال مدیریت صحیح و فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی ساکنین جوامع پیرامونی می‌توان آثار زیانبار را به حداقل رساند.

فعال توریسم شکار تصریح کرد: توسعه شهرنشینی، بهره‌‌برداری از معادن، سد‌سازی، لوله‌کشی‌های گاز، اجرای پروژه‌های نفت و مراتع ظرفیت محدود همه و همه در تخریب محیط زیست نقش دارند.

صفی‌زاده گفت: طبق گفته خانم ابتکار 9 برابر ظرفیت مراتع محدود به چرای دام شده و حتی در پارک‌های ملی نیز دیده شده که دام‌ها در حال تردد است و اینها مشکلاتی است که ما داریم.

صفی‌زاده از خانم ابتکار درخواست کرد گروه مشاورینی متشکل از محیط‌بانان تشکیل دهد چرا که محیط‌بانان می‌توانند عوامل تخریب را آشکار سازند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار