امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66569
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه برنامه مناظره که در خصوص حفاظت از حیات وحش برگزار شد مجید نواییان فعال ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه برنامه مناظره که در خصوص حفاظت از حیات وحش برگزار شد مجید نواییان فعال محیط زیست با طرح پرسشی مبنی بر اینکه شکار برای چه افرادی تا 5 سال ممنوع می‌شود و در سالیان گذشته که 300 تا 400 پروانه برای شکارچیان صادر می‌شد چه افرادی این پروانه‌ها را دریافت می‌کردند؟

وی ادامه داد: بنده معتقدم که صدها هزار شکارچی غیرمجاز در سطح کشور داریم که سازمان حفاظت از محیط زیست باید با آنها برخورد کند.

نواییان با اشاره به اینکه شکارچی موجب حفظ حیات وحش می‌شود گفت: در حال حاضر تعداد یوزپلنگ آسیایی در کشور کم شده است و گونه‌های مختلف دیگر حیوانات نیز به همین شکل تعداد آنها رو به کاهش بوده آیا با آنکه مجوزی برای شکار این گونه‌ها داده نشده است باز هم انگشت اتهام باید به سمت شکارچی باشد که این افراد علت کمبود این گونه‌ها بوده‌اند.

این فعال محیط زیست یادآور شد: مطمئناً مشکلات زیست محیطی نیز در از بین رفتن گونه‌های مختلف حیات وحش تأثیرگذار بوده است و ما باید در این برنامه بر مدیریت حیات وحش تأکید داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست قدرت اجرایی کمی دارد گفت: در حال حاضر موازی‌کاری در سازمان‌های مختلف صورت می‌گیرد و بنده اعلام می‌کنم که غرق شدگی هموطنان در دریا به خاطر تورهای ماهی‌گیری است که در دریا گذاشته می‌شود.

در ادامه این برنامه، شهرام امیری شفیعی رئیس انجمن دیده‌بان حقوق حیوانات در پاسخ یکی از بینندگان مبنی بر اینکه افرادی هستند که از طریق شکار زندگی خود را می‌چرخانند و چرا شکار را فقط منفعت‌طلبی می‌دانید گفت: در حال حاضر شکارچیان ما با اسلحه‌های قدیمی نسبت به شکار اقدام می‌کنند و اینکه در ایران کسی را نداریم که برای گذران زندگی خود چه کار کنند در صورتی هم که باشد ما تعهد می‌کنیم که تفنگ آن شکارچی را بخریم و خرج ارتزاق آن را تأمین کنیم.

در ادامه افشین دانه‌کار مدیر محیط زیست دانشگاه تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در سازمان حفاظت محیط زیست از تحقیقات دانشگاهیان استفاده می‌شود گفت: خیر، تنها در بعضی دوره‌ها همگرایی خوبی بوده و در دوره‌های فعلی این همگرایی علمی صورت نگرفته است.

در ادامه برنامه مناظره، اسرافیل شفیع‌زاده فعال توریسم شکار در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شکارچیان متخلف چگونه شناسایی می‌شوند گفت: خاستگاه‌های محیط‌بانی اطلاعات خوبی از این افراد دارند ولی ابزار لازم و حمایت‌های غذایی از آنها نمی‌شود.

احمدعلی کیخا معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست نیز درباره پرسش یکی از بینندگان مبنی بر عدم صدور مجوز شکار تا 5 سال آینده اظهار داشت: استراتژی سازمان در دادن مجوز شکار در مدت معینی است و مطلوب ما حفظ حیات وحش است ما باید تمامی نقطه نظرات را بشنویم و سپس نتیجه‌گیری لازم را بگیریم.

مجید نواییان فعال محیط زیست نیز در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شیر ایرانی را چگونه احیا می‌کنید گفت: نمونه شیر ایرانی در ایران وجود ندارد ولی می‌توان با خرید آن از هندوستان و روسیه این شیر ایرانی را احیا کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها