امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66574
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه برنامه مناظره حفاظت از حیات وحش ایران اسرافیل شفیع‌زاده فعال توریسم ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه برنامه مناظره حفاظت از حیات وحش ایران اسرافیل شفیع‌زاده فعال توریسم شکار و شهرام امیری شریفی رئیس انجمن دیده‌بان حقوق حیوانات به مناظره پرداخت.

در ادامه شفیع‌زاده اظهار داشت: در مسیر قانونی مبادرت به ورود شکارچیان جهان برای شکار در ایران می‌کنیم.

وی ادامه داد: اطلاق مافیای شکار که توسط معاون سابق سازمان حفاظت از محیط زیست باب شده است یک اقدام عامدانه است چرا که فعالیت ما منشأ مهمی برای ورود مبالغ ارزی به کشور است.

شریفی در پاسخ به اظهارات شفیع‌زاده اظهار داشت: در منفعت‌طلبی شکارچیان هیچ شکی نیست و این افراد به شکل ویژه‌خوارانه‌ای به سمت کشتن حیوانات و تخریب محیط زیست می‌روند.

وی ادامه داد: در کشورهای متمدنی که مثال آنها را می‌زنیم برای یک شکار غیرقانونی سه هلیکوپتر به پرواز در می‌آید ما نیز از آن حیوان و شکار سهم خود را باید داشته باشیم.

در ادامه شفیع‌زاده فعال توریسم شکار افزود: ما مبلغ شکار قانون‌مدار در کشور هستیم شکارچیان داخلی و خارجی مطابق آیین‌نامه و ضوابط قانونی فعلی کشور اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: بنده بابک زنجانی نیستم و اهل هیچ گونه زد و بندی نمی‌باشم در دنیا بازاریابی کرده‌ایم و گونه‌های مهمی را از حیوانات ایران معرفی کرده‌ایم در حال حاضر سه گونه لارستانی در آمریکا یکصد هزار دلار فروخته شده است.

این فعال توریسم خاطرنشان کرد: منابع درآمدی بیکرانه‌ای می‌تواند وجود داشته باشد که فرصت ورود ارز خارجی به داخل کشور است.

شفیع‌زاده گفت: در حال حاضر بزرگترین دغدغه کشور ایجاد فرصت‌های جدید شغلی است و ما نیز به درآمدهای ارزی نیازمندیم.

وی یادآور شد: توریسم شکار یک اقدام قانونی است و باید آن را توسعه دهیم.

در ادامه شهرام امیری شفیعی رئیس انجمن دیده‌بان حقوق حیوانات خاطرنشان کرد: ویژه‌خواری شما وقتی بود که حیات وحش را قصد داریم از بین ببریم و درآمد 12 هزار دلاری کسب کنیم در صورتی که پول کسب نمی‌شود.

در پاسخ به اظهارات شریفی، شفیع‌زاده بیان داشت: این پول 12 هزار دلار یک راست به خزانه دولت می‌رود و از این طریق ارز خارجی وارد کشور می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها