امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66576
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس اسرافیل شفیع‌زاده در ادامه مناظره دو نفره برنامه مناظره با موضوع روش های موثر حفاظت محیط زیست خطاب به امیری شریفی گفت: ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس اسرافیل شفیع‌زاده در ادامه مناظره دو نفره برنامه مناظره با موضوع روش های موثر حفاظت محیط زیست خطاب به امیری شریفی گفت: شما خلط مبحث می‌کنید و یک قیاس توهین‌آمیز گفتید و شکارچیان را با تبهکاران و مفسدان مرتبط دانستید.

شفیع‌زاده گفت: شما در جایگاه اظهار‌نظر نیستید و نباید از دایره عدد و فرد خارج شوید چرا که سازمان مسئول به ما پروانه می‌دهد و ما ارز خارجی وارد می‌کنیم و منابع ارزی را در کشور توزیع می‌کنیم.

امیری شریفی گفت: شما از زنجانی نام بردید که اینجا نیستند.

شفیع‌زاده در ادامه گفت: ما مافیا نیستیم بلکه خادم مردم هستیم و پرچم ایران را در دست داریم.

امیری شریفی در پاسخ گفت: رفتار معرفی می‌کند که ما چه هستیم و ما فقط خواسته‌مان این است که می‌خواهیم مجوز شکار نیز به ما داده شود و ما با آن مجوز ارز وارد کشور کنیم.

شفیع‌زاده در ادامه مناظره خطاب به امیری شریفی گفت: من 9 ماه از سال را در کوه هستم و با محیط‌بانان مناطق و مردم محلی در تماسم و شما می‌توانید با تماس با این افراد از میزان کمک‌هایی که به این مناطق می‌شود مطلع شوید.

حیدری مجری برنامه مناظره جو حاکم را آرام کرد و گفت: منظور آقای امیری شریفی در این است که اینها نیز می توانند گردشگران را بیاورند و آنها حیوانات را ببینند و از آنها لذت ببرند.

امیری شریفی ادامه داد: ما هم به طبیعت می‌رویم. هیچ چیز جا نمی‌گذاریم و هیچ چیز هم همراه خود نمی‌آوریم. جز عکس‌ها و تصاویری که ثبت می‌کنیم.

شفیع‌زاده افزود: من دبیر کمیته طبیعت‌گردی هستم و مفهوم طبیعت‌گردی را می‌دانم اما حقیقت ناب این است که ما باید از فرصت‌های اقتصادی موجود در دنیا بهره ببریم و بدانیم چگونه از فرصت‌های جدید برای ایجاد شغل هرچند کوتاه استفاده کنیم.

امیری شریفی در پاسخ به شفیع‌زاده گفت: اطلاعات شما غلط است.

شفیع‌زاده گفت: شما سند مربوط به اوت سال 2002 را تکذیب می‌کنید.

امیری شریفی پاسخ داد: من این سند را تکذیب نمی‌کنم اما شما برعکس آن را می‌گویید؛ جامعه محلی از خونریزی بدش می‌آید.

شفیع‌زاده گفت: بحث خونریزی احساساتی است.

امیری شریفی پاسخ داد: شما چرا خودتان را سند مردم قرار می‌دهید.

شفیع‌زاده گفت: من با توجه به حضورم ارتباط‌های بین‌المللی، سوابق کاری صحبت می‌کنم.

امیری شریفی پاسخ داد: من هم در کیفم تمام کارت‌های عضویت در سازمان‌های حمایت از محیط زیست و ... را دارم.

امیری شریفی ادامه داد: این دوستان می‌خواهند بگویند که به ما سود برسد و به بقیه نرسد. چرا که ما می‌خواهیم سود باشد و ایران و ایرانی سربلند باشد.

شفیع‌‌زاده افزود: ما هم احترام قائل هستیم اما اشکال این است که همه را با هم مخلوط می کنیم و باید شکارچی قانونمند از متخلف را جدا کرد.

امیری شریفی پاسخ داد: باید ما نیز در مجوز کشتار سهیم شویم بدون آنکه کشته داشته باشیم توریسم می‌آوریم.

شفیع‌زاده اظهار داشت: ما صد در صد حمایت می‌کنیم و خطاب به خانم ابتکار گفت: چشم را پاک کنید، گوش را شنوا و به مشاوران پیرامونتان اعتماد صد در صد نکنید و به محیط‌بانان اعتماد کنید و با آنها کمیته مشورتی تشکیل دهید.

شفیع‌زاده تصریح کرد: اکوتوریسم اساس توسعه اقتصاد گردشگری است.

امیری شریفی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه 8 سال جایی در سازمان نداشته‌ایم و الان که راه باز شده و ما مسئول این دیدگاه را خانم ابتکار می‌دانیم امیدواریم این روشنگری باقی بماند و ما با ایده علمی و سند‌هایی که داریم بتوانیم وارد شویم.

شفیع‌زاده به اعمال ممنوعیت‌های 5 ساله و نهایتا 336 پروانه‌ای که صادر نشد اشاره کرد و گفت: وقتی ما این مطالب را جست‌وجو کردیم عنوان شد که یک جو رسانه‌ای وجود دارد که نیاز به بررسی کارشناسانه دارد.

امیری شریفی در پاسخ به حیدری مجری برنامه مناظره در مورد اینکه چگونه می‌توان بدون شکار گردشگر آورد گفت: ما آدم‌های احساساتی‌ای هستیم که برنامه پلنگ صورتی را می‌بینیم. ما جای جای طبیعت می‌رویم، حیوانات را می‌بینیم و هزینه می‌کنیم و هزینه‌اش در جیب جوامع محلی می‌رود و اگر در مملکت باز شود به عنوان یک ایرانی با افتخار طبیعت و حیوانات خود را معرفی می‌کنیم.

وی افزود: اگر پول نیاز است توریسم وارد شود اما ما دو مشکل داریم چرا که شکار را کوچک می‌بینیم و تخریب محیط را زیاد و ما این دو مشکل را با هم می‌بینیم و اینجا صحبت راجع به شکار است و راجع به تخریب محیط زیست باید برنامه‌ دیگری اجرا شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها