امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66591
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «فخر‌الدین ذاکراف» جمعه شب توسط گروهی از ماموران این نهاد در منزلش دستگیر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «فخر‌الدین ذاکراف» جمعه شب توسط گروهی از ماموران این نهاد در منزلش دستگیر شده و اکنون در بازداشتگاه، منتظر حکم دادگاه است.

ذاکراف یکی از سه وکیل مدافعی است که از وزیر سابق صنایع تاجیکستان در محاکمه پرونده جنایی او در سال 2013 حمایت می‌کرد.

«شهرت قدرت‌اف» دیگر وکیل مدافع سعیداف با تایید خبر بازداشت همکارش امروز جمعه به رسانه‌ها گفت: اگر چه نهاد ضد فساد تاجیکستان ذاکراف ‌را به ارتکاب ماده 247 (تقلب) از قانون کیفری مظنون اعلام کرده اما معتقدم که دلیل واقعی این بازداشت به موضع فعال وی در جهت محافظت قانونی از زید سعیداف مرتبط است.

به گفته وی، نهاد مبارزه با فساد تاجیکستان تلاش می‌کند تا در زودترین فرصت، تصمیم دادگاه برای قانونی شدن بازداشت ذاکراف را دریافت کند.

بنا به  گفته منابع مستقل، بر اساس ادعای نهاد مبارزه با فساد تاجیکستان که برای ذاکراف پرونده جنایی تشکیل داده‌اند؛ این بازداشت به بحث کهنه این حقوقدان با یک نهاد بانکی ارتباط دارد که چند سال قبل به عنوان وکیل دفاع در تحقیق حقوقی آن شرکت کرده بود.

بنا به گفته این منابع، هر سه وکیل مدافع از ماه گذشته پس خواستار بازنگری حکم دادگاه در مورد پرونده سعیداف، مورد تهدید افراد ناشناس قرار گرفتند.

فخرالدین ذاکراف، «اسحاق تبراف» و شهرت قدرت‌اف، وکلای مدافعی هستند که در روند تحقیق پرونده و محاکمه سعیداف وزیر سابق صنایع تاجیکستان و از تجار موفق این کشور حمایت کردند.

سعیداف 55 ساله در ماه می سال 2013 پس از آن که ایجاد حزب «تاجیکستان نو» را اعلام کرد از سوی مقامات امنیتی مورد تعقیب قرار گرفت و سپس بازداشت شد. در عین حال ماه دسامبر همان سال با اتهام دست داشتن در رشوه خواری، اختلاس و تجاوز به عنف دختر نابالغ به 26 سال حبس محکوم شد.

سعیداف و وکلای دفاع او موارد تعقیب، بازداشت و اتهامات ‌را جعلی دانستند و این پرونده و حکم اعلام شده را سیاسی و انتقام مقامات دولت برای تلاش به ایجاد حزب جدید عنوان کرده‌اند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها