امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66594
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه القدس العربی،یک منبع نزدیک به حکومت قطر گفته است که «دوحة» تحت فشارهای سه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه القدس العربی،یک منبع نزدیک به حکومت قطر گفته است که «دوحة» تحت فشارهای سه کشور عربستان، امارات و بحرین سیاست‌های خارجی خود را تغییر نخواهد داد.

منابع عربی فاش کرده‌اند اختلاف این سه کشور (عربستان، امارات، بحرین) با قطر بر سر این است که دوحة تحولات اخیر مصر را که به برکناری محمد مرسی رئیس جمهور این کشور منجر شد، کودتای نظامی تلقی می‌کند.

در همین رابطه یک روز بعد از اینکه سه کشور عربستان، امارات و بحرین سفرای خود را از قطر فراخواندند، شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر با «سلطان قابوس»، پادشاه عمان تلفنی تحولات منطقه را بررسی کردند.

منابعی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس فاش کرده‌اند که تصمیم فراخواندن سفرای سه کشور عربستان، امارات و بحرین از قطر قبل از نشست وزرای خارجه کشورهای حوزه خلیج فارس در ریاض اتخاذ شده بود.

بر اساس این گزارش عربستان از طریق وزیر خارجه خود «سعود الفیصل» تلاش کرد تا دیگر کشورهای عربی را نیز در هجمه علیه قطر شریک کند و در سفر به کویت اتهام‌هایی را در مورد دو پرونده سوریه و یمن علیه قطر مطرح کرد که این اتهام‌ها نتوانست مقامات کویتی و عمانی را قانع کند.

از طرف دیگر منابع عربی گفته‌اند که سه کشور عربستان، امارات و بحرین از قطر خواسته‌اند که از ژنرال «عبدالفتاح السیسی»، وزیر دفاع مصر، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حمایت کند که قطر آن را رد کرده است.

همچنین ناظران در مورد قدرت کشورهای عربی حوزه خلیج در تعامل با این بحران تردید دارند، چرا که پیشتر نیز عمان تهدید کرده بود در صورت طرح موضوع «اتحادیه خلیج» از شورای همکاری خلیج فارس کناره‌گیری خواهد کرد.

از طرف دیگر برخی از منابع دیپلماتیک فاش کرده‌اند که عربستان به دنبال وارد کردن مصر به شورای همکاری کشورهای عربی حوزه  خلیج فارس است.

انتهای پیام/

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها