امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66599
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل روزنامه «القبس» کویت، سه کشور عربستان، امارات و بحرین بعد از اینکه روز چهارشنبه سفرای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل روزنامه «القبس» کویت، سه کشور عربستان، امارات و بحرین بعد از اینکه روز چهارشنبه سفرای خود را از دوحة فراخواندند اکنون برای برداشتن گام دوم علیه دوحة آماده می‌شوند که شامل تحریم کامل این کشور خواهد بود.

روزنامه «القبس» کویت فاش کرده است که سه کشور عربستان، امارات و بحرین تلاش می‌کنند تا دوحة در هیچ نشت یا کنفرانسی که مربوط به کشورهای شورای همکاری مشارکت نداشته باشد.

همچنین این سه کشور (عربستان، امارات و بحرین) در اقدامی دیگر قصد دارند که از پرواز هواپیماهای قطری در حریم هوایی خود جلوگیری کنند که در صورت بروز آن قطر دچار خسارت‌های مالی فراوان خواهد شد.

در مقابل این اقدامات، قطر روز به روز در مواضع خود مستحکمتر می‌شود، همچنان که هیئت وزیران این کشور تاسف و تعجب شدید خود را از این تصمیم اعلام و تاکید کرده است که قطر اقدام مشابهی را انجام نخواهد داد.

همچنین یک منبع نزدیک به حکومت قطر اعلام کرده است که دوحه هیچگاه تحت فشار سه کشور عربستان، امارات و بحرین سیاست‌های خارجی خود را تغییر نخواهد داد و افزوده است که این مسئله مربوط به مبانی اساسی سیاست خارجی قطر است و بهای آن هرچیزی که باشد قطر از سیاست خود دست برنمی‌دارد.

این منبع افزوده است که قطر از میزبانی اعضای اخوان المسلیمن به ویژه یوسف القرضاوی دست برنخواهد داشت.

در همین رابطه کویت و عمان از پیوستن به سه کشور عربستان، امارات و بحرین خودداری کرده‌اند که به معنی وجود یک شکاف در شورای همکاری خلیج فارس است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها