امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6660
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 124
موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه اعداد و ارقام بودجه پس از تغییر در ...

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه اعداد و ارقام بودجه پس از تغییر در کمیسیون تلفیق با لایحه ارسالی از سوی دولت هم‌خوانی دارد، اظهار داشت: تغییرات عمدتا در احکام بودجه اعمال شده ‌است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال 15هزار میلیارد تومان از 120 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از هدفمند‌سازی یارانه‌ها در لایحه دولت به طور مجزا 5 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌ جاری و 10 هزار میلیارد تومان برای هزینه‌های عمرانی در نظر گرفته شده بود.

ثروتی ادامه داد: این 15 هزار میلیارد تومان را به جای هدفمند‌سازی یارانه‌ها از محل مابه‌التفاوت فروش نفت، اوراق مشارکت با تضمین دولت و یا افزایش قیمت برخی خدمات و کالاها جبران کردیم.

وی با ذکر مثالی در این باره گفت: اگر پیش از این در قوه قضائیه یا شوراهای حل اختلاف بابت خدمات جاری 500 تومان دریافت می‌شد، هم‌اکنون این رقم به 5 هزار تومان افزایش یافته است، تا هزینه‌های حاصل از بند‌های عمرانی و جاری تأمین شود.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه 92 مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: عدد و سقف بودجه نسبت به لایحه ارسالی دولت تغییری نداشته است، بلکه برخی بندها حذف شده و در محل دیگری جایگزین شده است.

وی درباره تغییرات بودجه عمرانی گفت: مقرر شد تا یک سری هزینه‌های عمرانی از محل مازاد فروش درآمدهای نفتی تأمین شود.

* تعیین محل هزینه کرد 30 هزار میلیارد تومان حاصل از واگذاری‌ها

ثروتی در ادامه با بیان اینکه در واگذاری‌ها 30 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی فروش سهام و اموال دولتی شده بود، گفت: با همفکری و بحث و تبادل نظر در کمیسیون محل هزینه‌ آنها را مشخص کردیم.

وی ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک جدول مربوط به هزینه کرد‌ها و درآمدهای بودجه منتشر خواهد شد و تا شنبه به دست نمایندگان می‌رسد.

ثروتی درباره زمان بررسی لایحه بودجه سال 92 کل کشور در صحن علنی مجلس گفت: پس از آنکه نمایندگان جدول منتشر شده را دریافت کنند، از روز  یکشنبه کار بررسی بودجه در جلسه علنی مجلس آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها