امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66605
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ...

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سفر «اصل‌اف» وزیر امور خارجه این کشور به دعوت «سرگئی لاوروف» همتای روسی‌‌اش انجام گرفته است.

بر اساس این اطلاعیه، در سفر 2 روزه وزیر امور خارجه تاجیکستان، طرفین در مورد روابط 2 جانبه، اوضاع امنیتی و تحولات اخیر در محدوده جامعه کشورهای همسود، تبادل نظر می‌کنند.

در این بیانیه بررسی و تدوین برنامه همکاری وزارت‌های امور خارجه روسیه و تاجیکستان برای سال 2014 از محورهای مذاکرات در ملاقات مقامات تاجیک و روس عنوان شده‌است.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان تصریح کرده که مقامات دیپلماتیک تاجیکستان و روسیه همچنین در مورد چشم‌انداز و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری 2 کشور و موضوع گسترش همکاری در بخش آموزش، از جمله آموزش زبان روسی در تاجیکستان گفت‌وگو انجام می‌دهند.

در اطلاعیه آمده است که ایجاد زمینه فعالیت هماهنگ در چارچوب سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای نیز از دیگر محورهای اصلی در مذاکرات مقامات 2 کشور است.

اصلا‌اف پس از انتخاب مجدد «امامعلی رحمان» به سمت رئیس جمهوری تاجیکستان در پایان ماه دسامبر سال 2013 به مقام وزیر امور خارجه این کشور منصوب شد و برای اولین بار است که در این سمت به یک کشور جامعه همسود سفر می‌کند.

این سفر در حالی انجام می‌شود که مقامات رسمی دوشنبه نسبت به سایر کشورهای آسیای مرکزی تاکنون در مورد تحولات اخیر اوکراین و تشدید در مناسبات این کشور با روسیه اظهار نظری نکرده‌ا‌ند.

انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها