امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66647
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،نشست نقد و بررسی سینمای ایران با حضور دکتر "حجت الله ایوبی" معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،نشست نقد و بررسی سینمای ایران با حضور دکتر "حجت الله ایوبی" معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی ، دکتر "حسین قنادیان"رئیس سازمان بسیج هنرمندان  ،"حسین حاجی " مسئول بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مسئولین انجمن های استانی بسیج هنرمندان و جمعی از اعضای شورای مرکزی انجمن فیلمسازان بسیج هنرمندان و اعضای کانون هنری و ادبی بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر رئیس سازمان سینمایی برگزار شد.

در ابتدای این نشست که  تعدادی از کارگردانان سینمای کشور  نیز در آن حضور داشتند ،مسئول بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  هدف از برگزاری این نشست که با استقبال رئیس سازمان سینمایی صورت گرفت را  نقد و بررسی و طرح  دیدگاه های کارشناسی هنرمندان و انتقال دغدغه های اهالی هنر بیان کرد.

در ادامه این نشست دکتر "حسین قنادیان" با بیان محورهای اصلی دیدگاه ها و دغدغه های کارشناسی ،فنی و متعهد انه بسیج گفت :توجه به سند افق چشم انداز سینمای کشور ، سالم سازی محیط و فضای سینما بر اساس بنیان ها و آرمان های انقلاب اسلامی، نگاه عادلانه و عدالت محور در توزیع امکانات سرمایه ها و ظرفیت‌های سینمایی در سراسر کشور، تربیت هنرمندان طراز انقلاب اسلامی  و زدودن حلقه های بسته و کلیشه‌ای  چهره محور و کم توجهی به هنرمندان بومی و ممانعت از موانع ورود و حضور هنرمندان متعهد کشور  از جمله نکاتی بود که در گفته های "رئیس بسیج هنرمندان" برجسته می نمود.

بنابر این گزارش در ادامه نشست ، پس از طرح دیدگاه های کارگردانان  و حاضرین در نشست، حجت الله ایوبی با ابراز خشنودی و استقبال  از برگزاری نشست های اینچنینی گفت :  آنچه دوستان حاضر، بیان کردند  دغدغ‌ های نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایجاد فرهنگی متعالی است که از گذشته تا به  حال  بوده است و در آینده نیز خواهد بود .

ایوبی اضافه کرد : ما هنر -صنعت فاخر سینمای کشور را جدای از بنیان های دینی ، ملی ، ایرانی و اسلامی نمی دانیم ، سینمای امروز ایران فرزند و مولود شایسته انقلاب اسلامی است .سلامت سینمای ما مرهون و مدیون آرمان های انقلاب اسلامی ، گفتمان امام راحل و مقام معظم رهبری  هست ،ضمن اینکه باید هنر این جمع نگاه به همه سلایق و دیدگاه ها باشد وباید  همه در کنار هم و برای عزت و اعتلای فرهنگ سینما با رعایت اصل وحدت و یکپارچگی تلاش کنیم  تا این رسالت خطیر که امروز بر عهده ماست به سرمنزل مقصود رسانده شود.

در پایان  این نشست مقرر شد کمیته‌های تخصصی و کارشناسی در تداوم و استمرار دیدگاه ها بین "سازمان بسیج هنرمندان" و " سازمان سینمایی کشور " استمرار یابد.

در نشست  اعضای شورای مرکزی انجمن فیلم بسیج هنرمندان با ایوبی که 14 اسفند برگزار شد ،علاوه بر رئیس  سازمان بسیج هنرمندان کشور و مسئول بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،" محمد احسانی " معاون آثار و فعالیت های سازمان سینمایی و بیش از20 تن  از کارگردانان و چهره های سینمایی  از جمله : " جمال شورجه " ، " حبیب الله کاسه ساز " ، "محمد علی باشه آهنگر" ، "حبیب الله بهمنی "و " انسیه شاه حسینی " حضور داشتند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها