امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66650
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ سومین کنگره شعر پاسدار که امسال پس از دو دوره برگزاری در تهران شاهد برگزاری دور سومش در شیراز بود، با معرفی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ سومین کنگره شعر پاسدار که امسال پس از دو دوره برگزاری در تهران شاهد برگزاری دور سومش در شیراز بود، با معرفی برگزیدگانش به کار خود پایان داد.

این جشنواره که ویژه شرکت و رقابت شاعران پاسدار  سراسر کشور است، امسال با رشد استقبال شاعران پاسدار شرکت کننده مواجه بود که در مجموع نزدیک 220 شاعر در این کنگره شرکت کردند که از این تعداد 22 نفر در بخش‌های مختلف به عنوان برگزیده معرفی شدند.

مصطفی محدثی خراسانی سرداور، داوری‌های این مسابقات بود و علیرضا قزوه نیز به عنوان مهمان ویژه مراسم اختتامیه این کنگره در آن شرکت یافت.

مراسم پایانی کنگره همراه با کارگاه آموزشی شعر و شاعران برگزیده بود و در پایان با صدور بیانیه‌ای در حمایت از شعر انقلاب پایان یافت که مشروح این بیانیه در ادامه می آید:
بسمه تعالی
خون نمی‌خوابد چنین گفتند یاران پیش از این

کیست می‌خواهد که از خون شهیدان بگذرد

بدون تردید کوله بار مقدس خطیر هنر اصیل و متعهد، در خور شانه‌های درد آشنای شاعران انقلاب است که داغ و درد را تجربه کرده و پرواز را به خاطر سپرده اند.

شاعران روشن اندیش و چیره دست انقلاب، با سروده های روشن و زلال خود، پنجره‌ها را به سمت باغ گل محمدی می‌گشایند و دل ها را به آسمان پیوندی عمیق می‌زنند.

شعر انقلاب گنجینه ارزشمندی است که باید این گنجینه فاخر حفظ کنیم و پاس بداریم.

ما شاعران پاسدار انقلاب اسلامی، حرمت شکنی‌هایی که به تازگی نسبت به شاعر بزرگ و جان آگاه انقلاب، دکتر علیرضا قزوه صورت گرفته را شدیدا محکوم می‌کنیم.

استاد قزوه همواره چون دیده بانی هوشمند و بصیر و بیدار، مدافع ارزش های انقلاب و فرهنگ طیبه اسلام بوده است

او در شعرهای شگفت و شکوهمند خویش، شمیم شهادت و آسمانی شدن را در روح و جان عاشقان جمال حق پراکنده و بدیهی است که همواره مورد تهاجم دشمنان قسم خورده انقلاب و فتنه گران داخلی قرارگیرد.

ما به دوستان دیروز خانه شاعران، مشفقانه تذکر می‌دهیم که با این رویکرد منفی و مخرب از کاروان شعر انقلاب فاصله نگیرند و فضا را بیش از این مکدر ننمایند، بدیهی است در صورت ادامه این بداخلاقی‌ها و ناجوانمردی‌ها ، سکوت را جایز ندانسته و به تکلیف هنر الهی خود عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها