امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66659
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه هنری 4 تن از بانوان فرشباف روشندل کشورمان روز چهارشنبه با حضور مهندس ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه هنری 4 تن از بانوان فرشباف روشندل کشورمان روز چهارشنبه با حضور مهندس علی یوحه دبیر کل شورای ملی فرهنگ و هنر و ادب کویت، دکتر عباس خامه‌یار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، جمعی از سفرای خارجی و بسیاری از شخصیت های دانشگاهی و اجتماعی و نخبگان فرهنگی عرب در گالری (احمد العدوانی) این کشور گشایش یافت.

بازدید کنندگان با مشاهده تابلو فرشهای عرضه شده مزین به آیات قرآن کریم و اشعار سرایندگان پارسی گوی و مناظر طبیعی گوناگون شگفت زده و مبهوت شده و از مهارت و دقت آثار و توانمندی بافندگانی که علیرغم نابینا بودن موفق به بافتن این فرشهای نفیس شده ابراز تعجب کرده اند.
 در این نمایشگاه خانم‌های روشندل معصومه فریدون ، زهرا همائی ، زینب ببری و آنیتا سیروس 35 قطعه تابلو فرش دستباف به همراه مجموعه‌ای از صنایع دستی ، ملیله دوزی و مروارید بافی در معرض نمایش قرار دادند .

این نمایشگاه که به مناسبت روز جهانی معلولان (عصای سفید) برپا شد برای اولین بار در کویت برگزار می شود و به مدت یک هفته برای بازدید عموم دایر می‌باشد.

بافندگان روشندل با نصب چند دار قالی در گوشه نمایشگاه و در مقابل دیدگان حیرت زده بازدید کنندگان با استفاده از نخهای ابریشمی به بافتن فرشهای زیبا و نفیس می پرداختند .

نکته جالب توجه حضور آقای امیر سلامی سردبیر اولین ماهنامه نابینایان در خاورمیانه در این نمایشگاه است . وی با عرضه نمونه هایی از نشریات روزانه خود که به خط "بریل" طراحی و نوشته شده است مورد تحسین و تجلیل بازدید قرار گرفت .

در مراسم افتتاحیه رئیس و جمعی از اعضای انجمن معلولان کویت نیز حضور داشتند که بر اهمیت الگو گرفتن از روشندلان ایرانی تأکید نموده اند.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها