امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66660
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 245
مرتضی نیکخواه بهرامی برادر سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی، نویسنده کتاب «جنایات جنگی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

مرتضی نیکخواه بهرامی برادر سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی، نویسنده کتاب «جنایات جنگی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون وضعیت کنونی این نویسنده اظهار داشت: در حال حاضر سطح هوشیاری آقای نیکخواه بهرامی حدود 11 است. البته سمت راست بدن بدون مشکل است اما به دلیل عوارض ناشی از شیمیایی سمت چپ بدن ایشان خون و هوا آورده است که کمی موجب دغدغه ما شده است.

وی با تاکید بر اینکه مقابل خونریزی مغز گرفته شده، بیان کرد: از قبل لخته‌هایی در سر ایشان وجود داشت، که امیدواریم آن لخته‌ها هم جذب شوند پزشکان معتقدند تا یک هفته دیگر این اتفاق حادث خواهد شد، البته خونریزی مغز از بین رفته است.

برادر این نویسنده پیرامون درک محیطی محمد باقر نیکخواه بهرامی تصریح کرد: برادرم پلک‌هایش را باز و بسته می‌کند اما به گفته پزشکان هنوز محیط را نشناخته است. روز گذشته پزشکان با صدا زدن متوجه شدند که برادرم سر خود را تکان داده است که این نشانه خوبی است اما نباید به ذهن فشار آورده شود.

وی گفت: برادرم در بخش آی سی یو بیمارستان و در قسمت مراقبت‌های ویژه و اتاق ایزوله بستری است.

گفتنی است، سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی، نویسنده کتاب «راز جنایت جنگی» هفتم اسفند 92 بر اثر سانحه تصادف با اتوبوس مجروح و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مشهد بستری شد. وی فرماندهی قرارگاه پدافند شیمیایی معروف به «ش م ر» را در دوران دفاع مقدس برعهده داشت. سردار نیکخواه بهرامی، خود یکی از قربانیان سلاح‌های شیمیایی است که به عنوان مسئول تبلیغات قرارگاه‌های جنوب و کربلا و فرمانده پدافند شیمیایی در 8 سال دفاع مقدس، پس از جنگ به منظور افشای جنایات عراق، نگارش کتاب‌هایی در این خصوص را آغاز کرده است.

از جمله کتاب‌های این نویسنده، «ماشین روحیه» است که در سال 76 منتشر شد و در بردارنده خاطراتی است که نویسنده مسئولیت تبلیغات جنگ را به عهده داشته است. در این کتاب به نحوه فعالیت‌های فرهنگی و هنری رزمندگان اعم از رسانه‌ها، طراحان، کارگردانان و ... پرداخته شده است.

کتاب «گاه شمار حملات شیمیایی عراق در 8 سال دفاع مقدس» نیز اثر منتشر شده دیگری از نیکخواه بهرامی است که به صورت جداول آماری، میزان حملات شیمیایی را در دوران دفاع مقدس بررسی کرده است و در سال 89 به همراه لوح فشرده آن وارد بازار نشر شد.

خانواده این نویسنده از دوستان، همکاران و همرزمان «سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی» درخواست کردند تا برای بهبودی وی دعا کنند.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار