امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66661
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سراسر جهان به تلاش‌های مدیران و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سراسر جهان به تلاش‌های مدیران و مسئولین مساجد و کانون‌­های فرهنگی هنری آنها نگاه می­‌کنند از این رو این کانون­‌ها رسالت بزرگی را برعهده دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تولد 21 سالگی‌ کانون­‌های فرهنگی هنری مساجد باید به صادر شدن فعالیت‌هایش به فراتر از مرزها منجر شود؛ تصریح کرد: این کانون­‌ها باید به تبیین اقتصاد مقاومتی به عنوان یک وظیفه جدی توجه کنند.

جعفری به آماری از وضعیت کانون‌­های فرهنگی هنری مساجد نیز اشاره کرد و افزود: در این کانون‌­ها بیش از 17 هزار تشکل دینی فرهنگی، بیش از 7 هزار کانون در روستاها، پرورش تعداد زیادی قاری قرآن و بیش از 5 هزار کتابخانه­‌ مخزن‌دار و باز وجود دارد که از دستاوردهای مساجد محسوب می‌­شود.

وی ادامه داد: باید به فلسفه وجودی کانون‌­های فرهنگی هنری مساجد در خراسان رضوی توجه شود زیرا یکی از اهداف مهم آنها توجه به حضور جوانان در صف‌­های نماز جماعت است.

معاون آموزش و برنامه‌ریزی ستاد کانون­‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: بیش از 70 هزار مسجد و 17 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور وجود دارد که تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به 21 هزار کانون فرهنگی هنری در کشور برسد.
انتهای پیام/2202/ر20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها