امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66686
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- گروه کتاب و ادبیات: کتاب «آشنایی با رمز و رازهای نویسندگی» کتابی است ترجمه شده برای کسانی که می‌خواهند ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس- گروه کتاب و ادبیات: کتاب «آشنایی با رمز و رازهای نویسندگی» کتابی است ترجمه شده برای کسانی که می‌خواهند قلم به دست بگیرند و نوشته‌های ماندگار خلق کنند. اصل این کتاب به قلم استون می است و پژمان طهرانیان آن را به فارسی برگردانده است.

نویسنده این کتاب معتقد است حتی موفق‌ترین نویسندگان هم معمولا قبل از نوشتن مطلبشان دچار این چالش بوده‌اند که آیا حرفشان تازه است یا نه و آیا آن استعدادی را که باید داشته باشند، ندارند. او نوشته است:

نویسندگان به شدت دچار تزلزل هستند. همیشه اکراه دارند از باور اینکه آنچه نوشته‌اند چیز با ارزشی است و در عین حال تاب انتقادات را هم ندارند. نوشتن مثل این است که عواطفمان را با طناب کشی از ارتفاع بلند به پایین پرتاب کنیم و این گونه به اعماق فرو رویم و بعد دوباره بالا بیایی؛ بالاتر از آنچه درتصورمان بوده و در نهایت پا بر زمین سفت بگذاریم.. این کار مثل همان پرتاب شدن از ارتفاع با طناب کشی،‌همزمان هم ترسناک است و هم هیجان انگیز. اما حالا که در راه رسیدن به هدفتان گامی اساسی برداشته‌اید، هدف این است که در حد توانتان بهترین نویسنده شوید...

**راه‌های میان بر نویسندگی

نویسنده همچنین درباره این کتاب توضیح داده است که کتاب « آشنایی با رمز و راز نویسندگی» طوری طراحی شده که وقتتان را بیهوده هدر نمی‌دهد. این کتاب راهنمای شما برای استفاده از راه‌های میان بری است که شاید اگر تنها و بی راهنما سفر می‌کردید، آنها را نمی‌دیدید. وی همچنین تصریح کرده است که این کتاب جهت یاب ماهواره‌ای نیست که کلمه به کلمه بخواهد از شما نویسنده بسازد و مطالبی در این کتاب آمده که خوانندگان خودشان هم می‌توانند به آن دست یابد اما پی بردن به آنها مستلزم  سال‌ها آزمون و خطا است.

**تمرین‌های خوب برای نویسندگان خوب

در این کتاب استیون می بهترین توصیه نویسنده‌هایی که سال‌ها وقتشان را صرف نویسندگی یا آموزش نویسندگی کرده‌اند، بیرون کشیده و شسته و رفته به مخاطب عرضه کرده است. در این کتاب ،‌توصیه‌ها و پیشنهادهای برخی از بهترین نویسندگان معاصر جهان در قالب 100تمرین کاربردی ارائه شده است. همین انواع و اقسام آزمون‌های ساده برای این کتاب طراحی شده تا مهارت و اعتماد به نفس خواننده را در هر یک از زمینه‌های نویسندگی بیازماید که بسیاری از تمرین‌ها تمرین‌هایی هستند که نویسنده کتاب در دوران تدریس نویسندگی از آنها بهره برده است. همچنین خواننده این کتاب مجبور نیست همه تمرین ها را به ترتیب کتاب انجام دهد او به هر مهارتی که نیاز داشته باشد، به راحتی می‌تواند با تمرین‌های کتاب همان مهارت را تقویت کند.

نویسنده کتاب همچنین تاکید کرده است او می‌خواهد به خواننده فرصتی دهد تا در زمینه‌های اصلی نویسندگی به اطلاعات مجهز شوند که برای لذت بردن از نوشتن به آنها نیاز دارند. و علاقه مندان به نوشتن چه بخواهند شاعر شوند،‌ چه داستان کوتاه نویس،‌چه رمان نویس یا نویسنده کتاب های کودکان، چه نمایشنامه نویس یا فیلمنامه نویس و چه روزنامه نگار و وبلاگ نویس می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

این کتاب 20 فصل دارد. چرا می‌نویسم؟  ایده‌ها و الهام‌ها،‌ مقاله نویسی، داستان کوتاه، شعر، آثار مستندگونه خلاق، سفرنامه،‌ وبلاگ نویسی، نوشتن برای کودکان و نوجوانان، نخستین گام‌ها برای نوشتن رمان، صحنه داستانی، شخصیت پردازی، طراحی پیرنگ، دیالوگ نویسی، دشواری‌های بازنگری و اصلاح نسخه اولیه، نمایش نویسی برای صحنه، نمایشنامه نویسی برای رادیو، نوشتن برای تلویزیون و سینما ،‌صنعت نشر و ناشران و ادامه راه عنوان فصل های این کتاب هستند.

انتشارات معین این کتاب را در 384 صفحه با قیمت 17هزار تومان منتشر کرده است. علاقه مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن‌ 66977372 و 66405992 تماس بگیرند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها