امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66694
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 66
احمد شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد جزئیات این بانک گفت: طی دو سال اخیر بنا شد تا 10 آزمایشگاه تشخیص هویت ژنتیک در کشور ...

احمد شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد جزئیات این بانک گفت: طی دو سال اخیر بنا شد تا 10 آزمایشگاه تشخیص هویت ژنتیک در کشور راه‌اندازی شده و مرکزیت آن در تهران مستقر شود. تاکنون 8 آزمایشگاه در استانهای مختلف راه‌اندازی شده است و مقدمات کار مانند طراحی سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و آموزش متخصصان این حوزه انجام شده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا از ابتدای سال 93 بانک اطلاعات هویت ژنتیک کار خود را آغاز کند.

شجاعی در پاسخ به اینکه اطلاعات موجود در این بانک شامل چه افرادی می‌شود گفت: بنا داریم تا فایل ژنتیکی برای تشخیص هویت همه ایرانیان در این بانک ذخیره شود اما به دلیل گستردگی کار در مرحله نخست و بر اساس توانایی‌مان از مجرمان سابقه‌دار و سپس همه افرادی که مرتکب جرم شده و وارد زندان می‌شوند شروع می‌کنیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی در پاسخ به اینکه آیا فکر نمی‌کنید نگهداری اطلاعات افراد ورود به حریم شخصی است گفت: این اطلاعات کاملاً محرمانه است و هیچ احدی حق دسترسی به آن را ندارد. اطلاعات اولیه تبدیل به کد و رمز می‌شود و برای ورود به آن باید از سه لایه امنیتی عبور کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها