امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66700
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 104
حسین قدیانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: متأسفانه در 6 ماه ابتدایی دولت یازدهم علی رغم شعارهایی که ...

حسین قدیانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: متأسفانه در 6 ماه ابتدایی دولت یازدهم علی رغم شعارهایی که داده می‌شد تعداد توقیف و تذکر به رسانه‌های اصولگرا چندین برابر شده است و  مدیران این رسانه‌ها نمی‌‌دانند صبح که از خواب بیدار می‌شوند به کارهای رسانه خود بپردازند یا در دادگاه‌ها به شکایت‌های غیر مستند و غیر مستدل پاسخ دهند.

وی ادامه داد: زمانی‌که روزنامه نگاران به دلیل انتقاد به یک توافقی که به اذعان وزیر امور خارجه ما روح آن خدشه دار شده است به دادگاه فراخوانده می‌شوند آیا باید این منتقدان با افرادی که به حکم قصاص که نص قرآن است انتقاد می‌کنند باید در کنار هم باشند؟

این روزنامه نگار ادامه داد: در هیچ دوره‌ای تا این حد فضای رسانه‌ای کشور امنیتی نبود و هم اکنون نویسندگان و روزنامه نگاران یک مطلب را قبل از انتشار باید بارها سانسور کنند تا از آنها شکایتی نشود این در حالی است که برخورد دولت گذشته با رسانه‌های منتقد بسیار مهربانانه‌تر بود و فضای انتقاد بازتر بود.

قدیانی تصریح کرد: دولت نباید خود را قیم دستگاه قضا بداند و در خصوص ورود دستگاه قضا به بحث جرائم مطبوعاتی دخالت کند چرا که دولت در مواردی که توهین به اسلام و اعتقادات در رسانه‌ها انجام می‌شد ورود پیدا نکرد و سکوت اختیار کرد.

وی اظهار داشت: اگر آمار شکایت‌هایی که در این 6 ماه از رسانه‌های اصولگرا شده است را با دو دوره قبل مقایسه کنیم شاهد افزایش چشمگیر این شکایت‌ها خواهیم بود و این خلاف شعارهایی است که این دولت در ابتدای کار خود مطرح می‌کرد و مسئولان دولت نباید در مقابل مناعت طبع روزنامه‌نگاران به آنها جسارت کنند.

قدیانی ادامه داد: دولت به جای درشت گویی علیه اصحاب نقد و اینکه احساس کنند که خود را قیم سایر قوا بدانند بهتر است در یک اقدام اساسی وضعیت اتوبوس‌های اسکانیا را مشخص کنند.

وی افزود: و یا بهتر است مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را مشخص کند تا مردم دچار سردرگمی نشوند و بهتر است به جای درشت گویی به اصحاب رسانه نگرانی‌های علما و مقام معظم رهبری را در حوزه فرهنگ  و اقتصاد را رفع کنند.

قدیانی تصریح کرد: اگر نقد، برخورد زنجیره‌ای با روزنامه‌های دولت قبل است ما هنوز سفره نقد از دولت کنونی را باز نکرده‌ایم.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها