امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66741
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۸
تعداد بازدید: 297
حجت الاسلام ماندگاری گفت: از مردم تقاضا می کنم که بیایند بگویند ما آماده هستيم سريال كمتر ببينيم ولي بچه‌ي ما با فرهنگ مسموم بزرگ نشود.

حجت الاسلام ماندگاری گفت: از مردم تقاضا می کنم که بیایند بگویند ما آماده هستيم سريال كمتر ببينيم ولي بچه‌ي ما با فرهنگ مسموم بزرگ نشود.

به گزارش پیروان موعود حجت الاسلام ماندگاری در برنامه چهارشنبه هفته گذشته برنامه «سمت خدا» ضمن انتقاد از ترویج فرهنگهای غلط از صدا و سیما افزود: من به این دلیل به این درخواست شما پاسخ ندادم چون تا زمانی که لقمه حرام در سفره مردم است سیر و سلوک معنا ندارد. در اسلام تاکید شده که هرکس لقمه ای حرام در سفره اش باشد تا چهل روز عباداتش پذیرفته نمیشود پس مدیران ما را چه شده است؟! تا زمانی که بد حجابی و بی حجابی وجود داردتا زمانی که ربا خواری در بانکها وجود دارد تا زمانی که رشوه خواری وجود دارد تا زمانی که همین رسانه ملی که منبع تولید فکر است و مصرف گرایی را در تبلیغات نظام سرمایه داری به خورد مردم میدهد چگونه میتوان انتظار سیر و سلوک داشت؟!

وی با بیان اینکه اگر تبليغات حرف اول را بزند، يعني نظام سرمايه‌داري مي‌خواهد حاكم بر صدا و سيما شود ادامه داد: نظام سرمايه‌داري كه آقا با بنزش، با پاپيونش، با كراواتش تا دم در استوديو بيايد، و چون پول مي‌دهد كسي جرأت نكند به او چيزي بگويد. اين يعني انقلاب ما؟! صدا و سيما الآن شما حكم متولي يك توليد فكر و فرهنگ را براي مردم داريد. ما مي‌خواهيم زير بار نظام سرمايه‌داري نرويم. نظام سلطه نرويم. حاضر هستيم، كمتر سريال ببينيم، كمتر فيلم ببينيم، دو تا شبكه‌ي ما كم شود ولي صدا وسيماي ما فرهنگش زير نظر نظام سرمايه‌داري نرود.

وی با اشاره به پخش تبلیغات مصرف گرا در حاشیه برنامه های کودک و نوجوان گفت: یعنی چه که حتی در برنامه کودک هم شاهد تبلیغ محصولات نظام سرمایه دار کشور هستیم؟! این در حالی است که در آئین نامه خود صدا و سیما امده که هرگونه تبلیغ ، قبل ، حین و بعد از برنامه کودکان ممنوع است اما در صدا و سیما بجای آنکه توجه کودک به برنامه سازی برنامه سازان و تولید کنندگان فکر باشد به محصولات نظام سرمایه داری سوق داده می شوند…! این یعنی چه که صدا و سیما تبلیغ می کند مصرف گرایی هرچه بیشتر را ؟!… مثلا همین همراه اول و ایرانسل چرا تبلیغاتشان پخش می شود که تشویق به تماس های غیر ضروری می کنند در اینصورت برنده خودرو میشوید و یک شبه بدون زحمت میلیونر شوید؟

وی افزود: اين مردمي كه مسجدها را اداره مي‌كنند. اين مردمي كه محافل اهل بيت را دارند اداره مي‌كنند، مردم بيايند باني شوند حتي خيرين، بگويند: ما اين برنامه‌ي صدا و سيما را اداره مي‌كنيم. اشكالي ندارد! حتماً بايد برنامه‌هاي ورزشي و فيلم و سريال، اسپانسر داشته باشد، ما مي‌گوييم پشتيبان داشته باشد. برنامه‌هاي مذهبي هم بيايند بگويند: آقا، ما اين برنامه را پشتيباني مي‌كنيم، شما اين فرهنگ‌ها را به مردم بدهيد، مشكل هزينه نداشته باشيم. اين نقش مردم است!

من همچنین پیشنهاد می کنم همسران مسئولان که الان دارند در منزل این برنامه را می بینند به همسرانشان سفارش کنند تا بودجه بیشتری برای صدا و سیما در نظر بگیرند

 


فیلم.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها