امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66754
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
محمدحسن آصفری نماینده اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

محمدحسن آصفری نماینده اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار مجلس خبرگان با ایشان که نسبت به مسائل فرهنگی کشور ابراز نگرانی کرده بودند، اظهار داشت: مقوله فرهنگی امر بسیار مهم و اساسی است که همه مسئولان باید به آن توجه کنند، فرهنگ در تمام جوامع بشری از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است.

وی افزود: شاید بتوان با ابزارهای نظامی و قوای مردمی در برابر تهدیدات دشمنان ایستاد یا سرزمینی را فتح کنند و یا دوباره آن را با فشار مضاعف باز پس گرفت ولی در مقوله فرهنگی، اگر دشمن آن را فتح کند، دیگر بازپس‌گیری آن به سادگی امکان‌پذیر نیست و اگر در رفتار، کردار و پوشش مردم و سبک زندگی ملت و مواردی از این دست رخنه فرهنگی ایجاد شود، در این صورت به سادگی نمی‌توان از این رخنه خارج شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه شاهدیم دشمن چندین سال است که تهاجم و شبیخون فرهنگی خودش را شروع و تشدید کرده است، تصریح کرد: امروز دانشگاه‌های ما باید تولید‌کننده فرهنگی کشور باشند اما متأسفانه شاهدیم بعضاً اقداماتی انجام می‌دهند که کاملاً در راستای شبیخون فرهنگی بیگانگان است.

وی تأکید کرد: متأسفانه در برخی مراکز علمی ما اقدامات غیرفرهنگی انجام می‌شود که اگر مقابل آنها گرفته نشود، مطمئناً اثرات زیانباری به دنبال خواهد داشت.

آصفری همچنین گفت: 70 درصد جوانان ما به شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، وی‌چت، توئیتر و ... جذب شده‌اند و متأسفانه شاهدیم روز به روز صحبت‌ از رفع فیلتر فیس‌بوک و برخی شبکه‌های اجتماعی برای سهولت در استفاده از آنان می‌شود.

وی با انتقاد نسبت به اینکه شبکه‌های مجازی داخلی که فرهنگ اسلامی-ایرانی را به جوانان معرفی کند، در کشور تولید نمی‌شود، گفت: حتی شاهدیم برخی وزرا و مسئولان ما به خودشان افتخار می‌کنند که در این شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و فعال هستند به جای اینکه جایگزینی برای این شبکه‌ها ایجاد کنیم تا جوانان بتوانند از آنها استفاده کنند در موج و سیلابی که دشمن راه‌اندازی کرده است، حرکت می‌کنیم و هیچ سدی در برابر این سیلاب و موج نیز ایجاد نمی‌کنیم.

نماینده اراک در مجلس در پایان با ذکر این نکته که دستگاه‌های فرهنگی در کشور ما کم نیستند ولی خروجی مناسبی ندارند، خاطرنشان کرد: امروز مسائل فرهنگی کشور امر بسیار مهمی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند، باید بدانیم مشکلات فرهنگی کشور صرفاً با انتشار یک بیانیه و اطلاعیه و یا یک سخنرانی حل نمی‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها