امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66756
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 76
مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی  کمیسیون اصل 90 خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبگرگزاری فارس، در تشریح ...

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی  کمیسیون اصل 90 خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبگرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت تبدیل کمیسیون به دیوان، گفت: جلسات مشترکی با کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس برای بحث تبدیل به دیوان خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان موازی‌کاری با قوه قضاییه نیست، اظهار داشت: بحث دیوان ماهیت صدور حکم ندارد و کارکرد جدید آن در صورت تصویب مانند تعزیرات حکومتی است؛ یعنی صدور حکم به شکل فعلی که در قوه قضاییه صورت می‌گیرد نخواهد بود مثلا در تعزیرات حکومتی نیز صدور حکم داریم و چنین شکل از صدور حکم مدنظر است.

به گزارش فارس، پیش‌تر عزت‌‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی خانه ملت در گفت‌وگو با فارس از تشکیل دیوان اصل 90 مجلس شورای اسلامی خبر داده بود.

وی درباره جزئیات تشکیل این دیوان، گفته بود:‌ آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بر این عقیده هستند که باید کارایی کمیسیون اصل 90 افزایش پیدا کند که در همین راستا کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی خانه ملت طی پیشنهادی بحث تشکیل دیوان یا سازمان را مطرح کرد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌‌نامه مجلس شورای اسلامی همچنین افزوده بود: اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه در همین راستا پیشنهاد کردند که کمیسیون اصل 90 به دیوان یا سازمان اصل 90 تبدیل شود که این پیشنهاد هم‌اکنون در دست رئیس مجلس شورای اسلامی است و وی درباره تبدیل کمیسیون به دیوان یا سازمان نظر خواهد داد، البته به احتمال زیاد شاهد تشکیل دیوان اصل 90 خواهیم بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها