امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66759
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری امروز تشکیل شد. در این جلسه، دو ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری امروز تشکیل شد.

در این جلسه، دو موضوع اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در دستور کار قرار گرفت و در مورد آنها تصمیم‌گیری شد.

طرح دو فوریتی اصلاح ماده (84) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، اولین موضوع اختلافی بود که در دستور کار قرار گرفت؛ که پس از بحث و بررسی‌های اعضا، نظر کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد نظر قبلی مجمع مبنی بر عدم تغییر در ترکیب هیأت امنای صندوق توسعه ملی، مصوب برنامه پنجم توسعه کشور همچنان پابرجا باقی بماند.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی رییس جمهور، مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملّی و عضو حقوقدانان شورای نگهبان نیز حضور داشتند، طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار، به عنوان دومین موضوع اختلافی ارجاعی به مجمع تشخیص مصلحت نظام در دستور کار قرار گرفت و تصمیم گیری شد.

بر اساس مباحث مطرح شده توسط اعضاء و پیشنهاد مشترک دولت و مجلس شورای اسلامی، مقرر شد این طرح جهت بررسی جامع و کاملتر در خصوص بیمه بیکاری و ارائه لایحه جامع‌تر و رفع ابهامات شورای نگهبان و موانع اعتبارات مالی، مجدداً به مجلس شورای اسلامی عودت داده شود.

هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه امروز، با تشکر از سعه صدر و حضور مؤثر کلیه اعضا در طول جلسات امسال و قدردانی از مشارکت فعال و مؤثر دولت در مباحث و موضوعات برای اعضا در سال آینده آرزوی توفیق و موفقیت بیشتر کرد.

همچنین در ابتدای جلسه امروز، ولایتی، گزارشی از آخرین تحولات سیاسی، نظامی منطقه بحرانی اوکراین را به اطلاع اعضا رساند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها