امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66760
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در نشست ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در نشست مسئولین کمیته‌های پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی کشور اظهار داشت: ماموریت پدافند غیرعامل در همه دستگاه‌ها حائز اهمیت است.

وی با اشاره به انفجار سفارت ایران در لبنان یادآور شد: ما با حرکت‌های پیچیده‌ای مواجه هستیم که نمونه آن را در عراق سوریه و کشورهای مختلف دیگر می‌بینیم و در واقع یک اتاق فکر به طور دقیق برنامه‌ریزی آن را انجام می‌دهند.

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: حوزه‌هایی که دشمن مدنظر قرار داده بسیار وسیع و با روشهای مختلف و پیچیده است .

وی یادآور شد: حرکت ما باید برخوردار از جزمیت علمی باشد و از حرکات زودرس خلع‌الساعه و لهجه‌ای بپرهیزیم. همچنین ضمن دوراندیشی و  پیشینه تحقیقات موضوعی، باید عزمی جدی داشته باشیم.

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر تخصیص بودجه در دولت و تصویب آن از ناحیه مجلس در این بخش گفت: ما باید کشوری باشیم که در همه حوزه‌ها مصونیت دارد.

وی ادامه داد: اگر کار دقیق نرم‌افزاری انجام ندهیم اطلاعات به راحتی در دست دشمن قرار می‌گیرد؛ روش دشمن به کار گیری جنگ نرم در حوزه‌های مختلف است.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید زمینه‌ها و بسترهایی که دشمن می‌تواند از طریق آن افراد را دچار غفلت کند مورد توجه قرار دهیم گفت: سیستم باید طوری تنظیم شود که افراد نتوانند موفق به سوءاستفاده شوند.

وی وظایف سازمان پدافند غیرعامل را با اهمیت دانست و یادآور شد: این سازمان یک سازمان معمولی نیست و باید همه امور به عنوان یک اصل عامل تلقی و تاکید شود که امنیت اصل بوده و همه امور فرع بر امنیت هستند؛ ما حق نداریم بعد از این سی و چند سال آزمون و خطا کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا وقتی که مصونیت‌سازی اتفاق نیافتد همواره با تهدید مواجه می‌شویم و ممکن است زمانی کارساز شده و خسارت به بار آورد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها