امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66779
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در همایش روحانیون عقیدتی سیاسی‌های نزاجا سراسر کشور با اشاره به ماهیت فرهنگی تهدیدها علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروز روز هنرنمایی روحانیون در عرصه فرهنگی کشور است.

وی در این همایش که در محل ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد، ضمن تأکید بر اینکه باید با شناخت و بصیرت در مسیر تحقق آرمان های اسلام و انقلاب حرکت کرده و دست به عمل تکلیف محور زد، گفت: امروز آمریکایی ها، هم به طور مستقیم به رویارویی با مسلمانان پرداخته اند و هم به صورت غیر مستقیم. لذا در بسیاری از کشورها، مسلمانان تحت ظلم و ستم قرار گرفته اند و در شرایط بسیار سختی به سر می برند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به نوع دیگری از رویارویی آمریکا با مسلمانان پرداخت و گفت: آمریکا از طریق جنگ نرم به صورت غیر مستقیم به مقابله با مسلمانان می پردازد. در جنگ نرم، ایجاد شک و تردید در باورها و اعتقادات در دستور کار آنهاست. ساخت ادیان ساختگی و عرفان های کاذب، بحث اسلام هراسی و قرآن هراسی، توسعه فساد، فحشا و بی بندوباری هم کارهایی هستند که آمریکا برای آن هزینه می کند.

پوردستان در ادامه با تأکید بر اینکه ظهور انقلاب اسلامی یک شوک سیاسی و ژئوپولیتیکی برای آمریکایی‌ها بود و آنها را در حیرت فرو برد، گفت: آنها هیچ وقت فکر نمی کردند انقلاب ما با این سرعت به پیروزی برسد. آنها با تمام نفوذی که در ایران داشتند نتوانستند پیش بینی کنند که انقلاب اسلامی به پیروزی می رسد.

وی در ادامه در توضیح اثراتی که پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تغییر تحولات جهانی داشته، گفت: قبل از پیروزی انقلاب، جهان به صورت «هسته پیرامون» اداره می شد. دو قدرت بزرگ آمریکا و روسیه به عنوان هسته های قدرت مطرح بودند و هر کدامشان هم اقماری داشتند. اما انقلاب اسلامی آمد و توازن قوا را بر هم زد. انقلاب اسلامی پیامی در خود داشت و آن نفی نظام سلطه بود و آمریکایی ها این پیام را برنمی تافتند. انقلاب اسلامی نشان داد که می شود در مقابل آمریکا ایستاد و ابهت او را شکست.

پوردستان در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه آمریکا برای رویارویی فرهنگی با مسلمانان برنامه های دراز مدت دارد، گفت: امروز هم مانند بسیاری از مقاطع تاریخی، روز هنرنمایی روحانیون در عرصه فرهنگی کشور است. ما نظامی ها هم البته باید آماده باشیم و تکلیفمان را به درستی انجام دهیم. اما با توجه به ماهیت فرهنگی تهدیدها، تنها روحانیت است که می تواند جامعه را در مقابل تهدیدها حفظ کند و امروز چشم امام زمان به مردان روحانی است که راویان حدیث هستند.

حجت الاسلام والمسلمین وفا رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش نیز در سخنانی در این همایش بر اهمیت شناخت دقیق تهدیدها برای مقابله با آنها تأکید کرد.

وی در سخنان خود ضمن بیان اینکه یکی از اهداف این همایش تجزیه و تحلیل طرح جامع نیروی زمینی است، گفت: ما در عقیدتی سیاسی باید همسو با سامانه فرماندهی در اجرای طرح ثامن الائمه حرکت کنیم که البته این کار تا به اینجا به درستی انجام شده است.

وی در ادامه به تأکیدهای مقام معظم رهبری در افزایش فعالیت های فرهنگی عقیدتی سیاسی اشاره کرد و گفت: ما باید ببینیم که با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر چندین برابر شدن فعالیت های فرهنگی عقیدتی سیاسی، چقدر توانسته ایم در محقق کردن خواسته های ایشان موفق عمل کنیم.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی با تأکید بر شناخت صحیح و درست از تهدیدهایی که در هر منطقه از کشور وجود دارد، گفت: باید با شناخت دقیق تهدید های مختلف، فرق میان این تهدیدها را دانست و با راهبردی خاص خودشان با آن تهدیدها رو به رو شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار