امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66781
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش طی سخنانی درجمع فارغ التحصیلان دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا (دافوس) ضمن اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درخصوص مسائل فرهنگی، خاطرنشان کرد: همانگونه که معظم­له نیز بارها تأکید فرموده­اند، باید به مسائل فرهنگی توجه جدی و ویژه‌ای شود و شما به عنوان فرماندهان و مسئولین آینده ارتش، وظیفه‌ای سنگین‌تر از گذشته در این خصوص بر عهده دارید و باید علاوه بر ارتقای دانش نظامی و عقیدتی، در هر مسئولیتی که قرار می‌گیرید مسائل فرهنگی را فراموش نکنید و خود را، هم به عنوان یک عنصر فرهنگی بدانید و هم به مسائل فرهنگی بطور خاص توجه کنید.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه با اشاره به تلاش جریان‌های‌ سلطه‌طلب‌ برای تضعیف اصول‌ و ارزش‌های‌ مسلمانان به خصوص در داخل کشور، تصریح کرد: جنگ و ناتوی فرهنگی، سخت و بسیار پیچیده‌تر از جنگ فیزیکی و نظامی است و دشمن با ورود به این حوزه قصد فراهم کردن شرایط برخورد فیزیکی را در ذهن می‌پروراند که البته خیالی باطل است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه امروز، دشمنان فعالیت‌های نرم و تهاجم فرهنگی خود را بسیار گسترش داده اند، افزود: دراین خصوص لازم است تا مسئولین امر هوشیارتر ازگذشته به مسائل فرهنگی نگاه کنند چراکه دشمن پشت مرزهای فرهنگی کمین کرده و منتظر خطاهای ما در این خصوص است.

آل هاشم در ادامه، جنگ نرم را جنگ اراده‌ها خواند و افزود: جنگ نرم یعنی جنگ با ابعاد متنوع و چند بُعدی. جنگ نرم یعنی تهاجم به مرزهای ایمانی، اعتقادی، عقیدتی و فرهنگی به منظور عوض کردن ذهن مردم و ناامید ساختن آنان به آینده و مسائل جاری کشور.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به اهداف دشمنان در جنگ نرم اشاره و در این خصوص تصریح کرد: بی اعتقاد کردن نسل جوان به دین و اصول انقلابی و تفکر فعال و البته حذف این تفکر که غرب را به هراس انداخته است، از اهداف دشمن است.

منحرف کردن جوانان مومن از پایبندی به ایمان و باورهای دینی، خاموش کردن روحیه جهادی و از بین بردن عقاید و پایه های فرهنگی مردم، تغییر باورهای سیاسی، دینی و عادت های حسنه ملت و ناامید کردن شیفتگان ایران اسلامی در سراسر جهان؛ از مواردی بود که حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم آنان را ازجمله اهداف دشمنان در جنگ نرم عنوان کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به تشریح ویژگی های جنگ نرم پرداخت و در این خصوص یادآور شد: جنگ نرم، غافلگیر کننده و از همه جوانب سازماندهی شده است و همانند کار فرهنگی بی سر و صدا و آرام و البته بسیار پیچیده و تأثیرگذار به مرحله اجرا در می آید. در جنگ نرم نقاط قوت به نقاط ضعف تبدیل می شود و دشمن خود را در این جنگ به صورت یک دوست نشان می دهد و باعث می شود حقیقت به شکل باطل و باطل به شکل حقیقت جلوه کند.

وی در پایان با بیان این نکته که جنگ نرم به صورت غیرمحسوس و تغییرپذیر عمل می‌کند به ابزارهای جنگ نرم اشاره و تبلیغات را یکی از موثرترین ابزارهای دشمنان در جنگ نرم دانست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها