امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66793
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سعدالله زارعی کارشناس مسایل خاورمیانه درباره همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سعدالله زارعی کارشناس مسایل خاورمیانه درباره همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، اظهار کرد: در تحولات عمده ای که در سطح بین المللی و یا در سطح منطقه ای و یا داخلی به وجود می آید، فرهیختگان و نخبگان جامعه و عناصر فکری نقش نخست را بازی می کنند.

وی افزود: این تحولات شکل نمی گیرد مگر اینکه از سوی یک جامعه علمی و فرهیخته تکاپو ایجاد شود و با درایت علمی گام در مسیر تحول قرار دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی و امور خاورمیانه گفت: در تحولاتی که بیشتر کارشناسان پیش بینی می کنند، دانشگاه و حوزه های علمیه در مسیر جهت دهی این تحولات و استفاده از فرصت ها نقش نخست را ایفا می کنند که این مسئله با جهان گذشته و نظام های حاکم بر آن متفاوت است.

تاکید بر بسیج توانمندی ها در تحول قدرت جهانی توسط نخبگان مسلمان

زارعی با اشاره به ظرفیت های عظیم فرهنگی در عصر حاضر به ویژه در جهان اسلام خاطرنشان کرد: در استفاده از ظرفیت های فرهنگی برای تحقق اهداف بلند اسلام و تحول قدرت جهانی برای فروریزی استکبار، علماء و دانشگاهیان نقشی موثر داشته و در واقع قشر نخبه جامعه در بسیج کردن توانمندی ها می تواند در جبهه فرهنگی بسیار موثر حضور داشته باشد.

وی تاکید کرد: در واقع وقتی بخواهد فرهنگی شکل بگیرد، این نخبگان ظرفیت ها را در عرصه میدان وارد کرده و در مدار فرهنگ خود قرار می دهند و اگر توجه کرده باشید مقام معظم رهبری زمانی که در مورد هندسه جدید جهانی سخن گفتند، به طور ویژه دانشگاهیان را خطاب قرار داده و اساتید دانشگاه را افسران جنگ توصیف کردند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه با تاکید بر اینکه برگزاری همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، می تواند اثرات عمیقی بر بسیج افکار نخبگان داشته باشد، گفت: چنین همایشی می تواند سنگ بنای سلسله همایش ها و اجلاس های دیگر باشد و این موضوع را به طور فراگیر و گسترده ترویج کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار