امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66794
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سردار مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سردار مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در خصوص «همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی» به نقش جمهوری اسلامی ایران در تحول هندسه قدرت جهانی اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی در خود پیامی دارد که این پیام با وجود ممانعت هایی که برای اشاعه آن از سوی سیستم های استکباری به عمل آمده، توانسته است در میان آحاد مردم به ویژه مسلمانان و مردم منطقه تاثیرگذار باشد.

وی افزود: جهان امروز در یک سیر تحولی قرار گرفته که این سیر تحولی مبتنی بر این فرمول است که از یک سو سیستم های استکباری و رژیم سلطه و در راس آن ها آمریکا و صهیونیسم بین الملل دوران افول خود را طی می کنند و از سوی دیگر آحاد مردم و مستضعفان به ویژه مسلمانان حرکتی رو به جلو و تاریخی را آغاز کردند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این تحرکی که در این سمت طیف جهان به وجود آمده، در آینده می تواند جایگزین طیف دیگر قدرت یعنی سیستم های استکباری شود؛ درواقع این بزرگ ترین تحولی بوده که ممکن است در این سده شاهد رخ دادن آن باشیم.

وی با اشاره به چالش ها و آسیب های پیش روی دنیای اسلام در تحول هندسه قدرت جهانی گفت: در مقابل موج بیداری اسلامی که نشات گرفته از انقلاب اسلامی بوده، بدیهی است که طیف های قدرت و حاکمان سلطه گر صف آرایی می کنند و بنابراین در برابر این صف آرایی باید استحکام لازم در زیربناهای قدرت در مجموعه انقلاب اسلامی اعم از جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهایی که گرایش به این پیام دارند، شکل بگیرد تا بتوانیم این پیچ تاریخی و سرنوشت ساز را به درستی طی کنیم.

سردار جزایری با اشاره به برگزاری همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی ابراز کرد: برای هر کار بزرگ و هر پدیده جهانی نیازمند این هستیم که به لحاظ تئوری، مفهوم و گفتمان سازی اقدامات زیربنایی انجام شود.

وی تصریح کرد: به نظر می آید این چنین همایش هایی به ما کمک می کند تا زیربناهای فکری این رویداد بزرگ و اتفاقی که رخ داده و در آینده شاهد جلوه های موثرتری از آن هستیم، از استحکام لازم برخوردار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها