امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66800
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 102
آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ابراز نگرانی رهبر ...

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ابراز نگرانی رهبر معظم انقلاب در زمینه فرهنگ و راه‌حل‌های گفتمان سازی فرهنگ مقاومتی اظهار داشت: تمرکز مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای خبرگان در شناخت وظایف در شرایط کنونی و تبدیل این وظیفه به یک گفتمان و باور عمومی از طریق تبیین منطقی و عالمانه بود.

آیت‌الله کعبی با بیان اینکه معظم‌له برای تبیین این وظایف محورهایی را تشریح کردند، ادامه داد: محور اول و حائز اهمیت واقع‌بینی بود و ایشان تاکید داشتند که باید تحولات پایه‌ای را در جهان شناخت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبری افزود: رهبری اشاره داشتند که نظام سلطه دچار از هم پاشیدگی درونی شده و دچار بحران‌های زیادی است.

وی تصریح کرد: پول، سلاح و علم نتوانسته برای آنها نظم پایدار ایجاد کند و نشانه‌های ورشکستگی اخلاقی ،هویتی و از دست رفتن منزلت بین‌المللی آنها آشکار شده است چرا که بیداری اسلامی نیز خاموش شدنی نیست.

کعبی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب راه تحقق ایستادگی را توجه به وجود نسل جوان، انقلابی و استفاده از ظرفیت‌های بیشمار ملی عنوان کردند،‌گفت: ایشان این مساله را برای تحقق اقتصاد مقاومتی موثر دانستند.

عضو مجلس خبرگان به لزوم تداوم دشمنی دشمن و مرزبندی صحیح با دشمنان اسلام و ‌انقلاب که از سوی رهبری نیز تبیین شد اشاره کرد و افزود: رهبری این موضوع را ناظر به شرایط داخلی کشور و تداوم دشمنی دشمنان و در واقع به عنوان یکی از الزامات واقع‌بینی مطرح کردند چرا که برخی سعی دارند مرزها را در این زمینه کم‌رنگ کنند که اشتباه است.

عضو جامعه مدرسین با اشاره به لزوم وحدت ملی، پرهیز از برجسته کردن بحث‌های قومی، پرهیز از دامن زدن به اختلافات سنی و شیعه و در عین حال اطمینان به وعده الهی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در پاسخ به اعضای خبرگان که از اوضاع فرهنگی ابراز نگرانی کردند، تاکید داشتند که نگران مسئله فرهنگ هستند.

وی در همین زمینه از دغدغه جدی جامعه مدرسین، مراجع تقلید و اساتید و طلاب نسبت به آشفتگی و تساهل و تسامح فرهنگی خبر داد و تصریح کرد: آنها به صورت مرتب تذکراتی به دولتمردان می‌دهند و رهبری نیز بر این تذکرات صحه گذاشتند.

آیت‌الله کعبی با اشاره به صحبت و تذکرات شفاهی اعضای جامعه مدرسین به دولت در زمینه دغدغه‌های فرهنگی گفت: رهبری تاکید داشتند که این نگرانی درست است از این رو فتنه فرهنگی به این آسانی قابل ترمیم نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اشاره رهبری در زمینه خطر سکولاریسم فرهنگی یک تاکید جدی است، یادآور شد: رهبری در این زمینه تاکید داشتند که جوانان فعال و انقلابی در عرصه فرهنگ نباید به انزوا کشیده شوند.

وی در ادامه با اشاره به راهکارهای گفتمان سازی فرهنگی اظهار داشت: رعایت خطوط قرمز فرهنگی، مراقبت و جریان سازی فرهنگی، اجرایی کردن سیاست‌های فرهنگی نظام و ایجاد فرهنگ مقاومتی در کنار اقتصاد مقاومتی از راهکارهای این گفتمان سازی است. چرا که پیش از این تهاجم فرهنگی از سوی مسئولان جدی گرفته نشده بود.

آیت‌الله کعبی به محورهای فرهنگ مقاومتی پرداخت و ضمن اشاره به صیانت از مسئله عفاف و حجاب و توجه به مقدسات اسلامی گفت: ساخت درونی جامعه بر پایه ایمان و تقوی و ایجاد شبکه و سامانه‌ای که منجر به فعال شدن مساجد شود، از دیگر محورهای فرهنگ مقاومتی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها