امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66801
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
عیسی رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز اظهار کرد: ستاد هماهنگی خدمات سفر در استان قم تشکیل شده و ریاست ...

عیسی رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز اظهار کرد: ستاد هماهنگی خدمات سفر در استان قم تشکیل شده و ریاست این ستاد را استاندار بر عهده دارد.

وی ادامه داد: کمیته‌بندی در این ستاد صورت گرفته و تمام وظایف ادارات تقسیم شده و هر اداره‌ در این کمیته دارای وظیفه‌ مشخص است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه امسال سیاست دولت و سازمان میراث فرهنگی تاکید بر آمار اسکان و بازدید از موزه‌هاست، گفت: بر همین اساس برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا از ظرفیت‌های استان برای اسکان مسافران در مواقع اضطراری استفاده شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت رسمی استان هفت هزار و 500 تخت است، ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با سایر ادارات مانند اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم و اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم صورت گرفته تا در مواقع اضطراری از اماکن عمومی که در اختیارشان است برای اسکان مسافران نوروزی و زائران استفاده کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: بازدیدهایی از مراکز اقامتی رسمی و اماکن دیگر مانند تکایا،‌ حسینیه‌ها، مساجد، ورزشگاه‌ها و مکان‌های عمومی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه چهار موزه فعال در استان وجود دارد، گفت: موزه آستان مقدس حضرت معصومه (س)،‌ موزه مردم‌شناسی، صنایع‌دستی و موزه گنجینه آثار مراجع از جمله موزه‌های فعال استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم با اشاره به آثار تاریخی استان قم عنوان کرد: اماکن تاریخی مانند تپه قلی درویش نزدیک جمکران،‌ تیمچه بازار،‌ بیت امام و ... پذیرای مسافران خواهند بود.

وی تصریح کرد: تعدادی نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در سط  استان از اواخر اسفندماه تا 15 فروردین‌ماه سال جدید برپا می‌شود.

رضایی یادآور شد:  بازارچه صنایع‌دستی در مجتمع گردشگری و خدمات رفاهی مهتاب واقع در اتوبان قم تهران و مجتمع گردشگری و خدمات رفاهی مارال نیز برپا خواهند شد.

انتهای پیام/78003/م30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها