امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66802
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، کمال‌الدین پیرموذن پیش از ظهر امروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل اتاق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، کمال‌الدین پیرموذن پیش از ظهر امروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم منطقه ما و دانشگاه‌های ما رشد کند و ارتقا یابد، باید به جریانی که پیروز انتخابات است بیشتر بها دهیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: من از یک فکر دفاع نمی‌کنم اما این جریان فکری رای آورده و من به عنوان نماینده این مردم در خصوص تصدی پست‌ها نظر اکثریت را مد نظر دارم.

پیرموذن در خصوص محدودیت و ناکافی بودن بودجه‌های آموزشی در دانشگاه‌ها ابراز داشت: ما در استان اردبیل از محدودیت منابع مالی رنج می‌بریم و این موضوع را به اتفاق مجمع و استاندار با نوبخت در میان گذاشتیم.

وی یادآور شد: به دلیل همین محدودیت‌ها اعتبار برای دانشگاه فناوری اردبیل برای تامین امکانات و زیرساخت‌ها نیز فراهم نشده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا سرمایه‌گذاری صورت نگیرد امکان حل مشکلات وجود ندارد، تصریح کرد: این دولت می‌خواهد با نگاه به اقصی نقاط کشور فضای معطر توسعه و تقسیم امکانات را به تمام دانشگاه‌های کشور برساند.

پیرموذن در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان در خصوص سکوت در برابر اتفاقات هشت سال گذشته، خانه‌نشین شدن برخی از اساتید در این سال‌ها، خرید و فروش نمره و پایان‌نامه و افت کیفیت آموزشی دانشگاه‌ آزاد ابراز داشت: مشکلاتی که در دانشگاه آزاد اشاره شد آنقدر حجیم بود که مجلس امر تحقیق و تفحص را از دانشگاه آزاد مصوب کرد و ما نیز علیرغم محدودیت مالی پیگیر این مصوبه هستیم.

وی بیان داشت: مجلس سعی می‌کند خارج از جریانات فکری در خصوص رفع مشکلات، مبارزه با ویژه‌خواری‌ها با بهر‌ه‌گیری از نظارت و اهرم‌های نظارتی انجام وظیفه کند.

پیرموذن در خصوص برخی اساتید و دانشجویان اخراج شده نیز بیان داشت: مجلس و دولت این موضوع را به جد ملاک عمل قرار می د‌هند و سعی می‌شود مشکل دانشجویان ستاره‌دار که خیلی پررنگ نیست و اقداماتشان در قالب قانون اساسی بوده حل شده و آنها مجدد به دانشگاه برگردند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در خصوص اشتغال دانشجویان فار‌غ‌التحصیل دانشگاه‌ها نیز ابراز داشت: متاسفانه 90 درصد مراجعان ما را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای اشتغال تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: 60 درصد واحدهای صنعتی ما تعطیل است و 40 درصد کارخانجات نیز زیر ظرفیت تولید خود کار می‌کنند.

پیرموذن تصریح کرد: بدون سرمایه‌گذاری پیشرفتی در امر ایجاد اشتغال حاصل نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه پیرموذن به گزینه‌های ریاست دانشگاه علوم پزشکی و پیام نور اردبیل اشاره و از تغییر برخی مدیران کل استانی به خصوص مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل خبر داد.

انتهای پیام/62002/ر40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها