امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66805
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، معصومه ابتکار امروز در همایش «محیط زیست انسانی در دولت تدبیر و امید» در دهکده ساحلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، معصومه ابتکار امروز در همایش «محیط زیست انسانی در دولت تدبیر و امید» در دهکده ساحلی بندرانزلی این گردهمایی را نخستین همایش سراسری مدیران کل محیط زیست در سال 92 عنوان کرد.

وی حمایت نمایندگان مجلس از محیط زیست را راهبردی خواند و گفت: در دورانی قرار داریم که با مشکلات پیچیده محیط زیستی مواجه هستیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت آلودگی هوای کلانشهرها اضافه کرد: آلودگی هوای کلانشهرها هزینه‌های درمانی زیادی را به شهروندان تحمیل می‌کند،

این مسئول با بیان اینکه اکنون نگاه کلان و راهبردی نسبت به محیط زیست در کشور وجود دارد، افزود: امیدواریم به‌زودی آلودگی هوا در کلانشهرها به حداقل برسد.

ابتکار مهندسی دوباره نیروی انسانی را در تحقق جلوگیری از آلودگی هوای کلانشهرها تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: همگام با آن برنامه‌ریزی لازم در محیط زیست صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را در بحث مصرف انرژی بدترین الگوی دنیا خواند و گفت: در دورانی هستیم که محیط زیست با سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند.

ابتکار با بیان اینکه در دولت روحانی مسئولان شنوایی سنجی شدند تا خوب بشنوند و خوب عمل کنند، ادامه داد: مسئولان دولت روحانی باید پاسخگو باشند.

وی دوری از مناقشات فردی را در تصمیم‌گیری درست مهم دانست و تصریح کرد: شاهد پشتوانه بزرگی در رویکردهای کلان نظام به‌ویژه در سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در روز درختکاری هستیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رویکرد اقتصاد مقاومتی را همگام با توسعه پایدار دانست و یادآور شد: مدیریت غلط آب و انرژی از نقاط ضعف سیاست‌های کشور در هشت سال گذشته بوده است.

این مسئول افزود: این مدیریت غلط منجر شده تا ذخایر ظرفیت‌های زیستی کشور در سال‌های گذشته آسیب ببیند.

ابتکار، مهم‌ترین مولفه مدیریت توسعه را در رأس قرار گرفتن محیط زیست دانست و خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های زیست‌محیطی و حداقل عوارض‌ها باید استفاده شود.

وی حفظ محیط زیست را مولفه مهمی در اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: باید برنامه‌هایی بر اساس این رویکردها به مجلس ارائه دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: کسانی که دلسوز ایران هستند و دغدغه آینده کشور را دارند باید متوجه ضرورت همراهی و همکاری برای رسیدن به تصمیم درست و اجرای دقیق باشند.

این مسئول متذکر شد: باید مسایل جناحی را کنار گذاشت و حمایت نمایندگان مجلس برای ما دلگرم کننده است.

ابتکار با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری درباره مسایل محیط تصریح کرد: سخنان ایشان در زمینه سیاست‌های ابلاغی  اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت بود.

وی رویکرد دولت را همگام با توسعه پایدار عنوان کرد و متذکر شد: باید مدیریت منابع و انرژی که در گذشته از نقاط ضعف بود تغییر پیدا کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که پایه‌ها و ذخایرش حفظ شده باشد.

این مسئول یادآور شد: اگر ذخایر زیست‌محیطی خود را حفظ نکنیم چگونه می‌توان اقتصاد را به درستی تعریف و مقاوم کرد.

انتهای پیام/2300/ن30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها