امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66809
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
حجت‌الاسلام حسین نیساری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قوچان اظهار کرد: بقاع متبرکه دارای اهمیت و جایگاه ویژه‌ای بوده و جزو اعتقادات مردم به ...

حجت‌الاسلام حسین نیساری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قوچان اظهار کرد: بقاع متبرکه دارای اهمیت و جایگاه ویژه‌ای بوده و جزو اعتقادات مردم به شمار می‌آید که اداره این بقاع نیز به سازمان اوقاف و امور خیریه سپرده شده است.

وی با بیان اینکه در طول سال سازمان اوقاف برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای را در سطح بقاع متبرکه برگزار می‌کند، اضافه کرد: بقاع متبرکه قوچان باید به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند که برای محقق شدن این امر همه ادارات باید به کمک اوقاف بیایند زیرا این موضوع یک مسئله اعتقادی است.

نیساری با اشاره به برگزاری هر ساله طرح آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه تصریح کرد: طرح آرامش بهاری ویژه 15 روز ایام نوروز در بقعه امامزاده سلطان ابراهیم (ع) و امامزاده جلیل (ع)‌ به صورت شاخص برگزار شده و برای سایر بقاع فقط مراسم تحویل سال جدید و روز طبیعت برنامه‌ریزی شده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح یاس نبوی ویژه ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)‌ نیز در نوروز 93 برگزار خواهد شد، تاکید کرد: با توجه به همزمانی دهه فاطمیه و ایام تعطیلات نوروز باید برنامه‌های نوروزی در شأن ایام فاطمیه برنامه‌ریزی و برگزار شود.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قوچان تصریح کرد: در سال گذشته حدود 10 هزار نفر در لحظه تحویل سال در امامزاده سلطان ابراهیم (ع) حضور داشتند و حدود 100 هزار نفر در طول ایام نوروز از سطح بقاع متبرکه این شهرستان بازدید کردند.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاهی در سالن اجتماعات امامزاده سلطان ابراهیم (ع) برای ایام نوروز در نظر گرفته شده که شامل غرفه‌های حجاب، مشاوره، پاسخگویی به مسائل شرعی، فروش محصولات فرهنگی، کودک و ... است.

نیساری با اشاره به اینکه تابلوهای اطلاع‌رسانی برای شناخت بقاع متبرکه به ویژه بقعه آقانجفی قوچانی در سطح شهر وجود ندارد، گفت: با توجه به برگزاری مراسم کشتی همزمان با روز طبیعت در برخی روستاها که بقاع متبرکه در آنجا وجود دارند لازم است مسئولان برگزاری نسبت به حفظ شأن و شئونات دهه فاطمیه دقت لازم را مدنظر قرار دهند.
انتهای پیام/2202/ز30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار