امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66813
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ در ساعت 17:30 مورخه 10/11/1392 مأموران کلانتری 124 قلهک در حین گشت‌زنی در خیابان دولت – نبش خیابان کشانی، در نزدیکی ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ در ساعت 17:30 مورخه 10/11/1392 مأموران کلانتری 124 قلهک در حین گشت‌زنی در خیابان دولت – نبش خیابان کشانی، در نزدیکی ایستگاه مترو به دو جوان مشکوک شده و در بازرسی از آنها یک عدد شوکر برقی کشف کردند.

همزمان با دستگیری این دو جوان و کشف شوکر از آنها، جوان دانشجویی با واحد گشت کلانتری مراجعه و عنوان کرد: این دو جوان، دقایقی پیش با تهدید شوکر اقدام به زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه و وجه نقد همراهم کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، متهمان امیر 19 ساله و حسین 19 ساله با اعتراف صریح به زورگیری از شاکی پرونده، در اظهارات خود عنوان کردند: در اطراف ایستگاه های مترو بویژه ایستگاه های مترو قلهک و میردادماد اقدام به زورگیری کرده و پس از انجام سرقت نیز بلافاصله خود را به ایستگاه مترو رسانده و با قطار از محل سرقت دور می‌شدیم.
 


 
حسین در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: یک روز امیر به من گفت که راه خوبی برای پول درآوردن می شناسد و آنهم زورگیری است! من نیز که همانند امیر بیکار بودم، پیشنهاد او را برای زورگیری قبول کردم؛ چون وسیله نقلیه‌ای برای سرقت نداشتیم، تصمیم گرفتیم تا سرقت های خود را در اطراف ایستگاه های مترو بویژه در مناطق شمال شهر تهران انجام دهیم تا بتوانیم بلافاصاله پس از سرقت، با قطار از محل دور شویم؛ روز دستگیری نیز، پس از سرقت قصد رفتن به داخل ایستگاه مترو را داشتیم که مأموران به ما مشکوک شده و هر دو نفر ما را دستگیر کردند.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی تعدادی از مالباختگان و اعتراف صریح متهمان به زورگیری از شهروندان در محدوده ایستگاه های مترو بویژه در مناطق شمال شهر تهران، از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار