امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66838
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس تحقیقات انجام شده روز چهارشنبه در ایالات متحده کشف یک دایناسور درنده ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس تحقیقات انجام شده روز چهارشنبه در ایالات متحده کشف یک دایناسور درنده و گوشتخوار در پرتغال منتشر شد.

این گونه جدید دایناسور شاید بزرگ‌ترین در اروپا باشد که در 150 میلیون سال پیش زندگی می‌کرده است.
استخوان‌های فسیل شده این دایناسور گوشتخوار کشف شده به طول 10سانتی‌متر و به وزن 4- 5 تن توسط محققان در شمال لیسبون اندازه‌گیری شد.

دیرینه شناسان با تجزیه و تحلیل استخوان فک بالا، دندان‌ها، برخی از مهره‌ها و دم گفتند: این گونه دایناسورها در شمال آمریکا زندگی می‌کردند در واقع این گونه جدید آنها «گورنی توروساروس» نامیده می‌شود.

نویسندگان این کشف «کریستوف هندریکس» و «اکتاویو ماتیوس» در دانشگاه و موزه «لورنها» گفتند: این دایناسور دارای دندان‌های تیز به طول 10سانتی‌متر است که نشان دهنده تغذیه این حیوان است که در حدود 150 میلیون سال پیش وجود داشته است.

دندان‌ها و اندازه و شکل دهان این دایناسور تفاوت زندگی «توروسوروس» اروپایی و شمال آمریکا را نشان می‌دهد.

محققان گفته‌اند توروسوروس آمریکای شمالی دارای 11دندان که بیشتر در فک بالا قرار گرفته و اروپایی آنان کمتر از 11 دندان دارد.

«کریستوف هندریکس» گفت: این بزرگ‌ترین دایناسوری نیست که دیده‌ایم بلکه بزرگ‌ترین دایناسور درنده اروپایی است.

جمجمه این دایناسور 1.15 متر است و یکی از بزرگ‌ترین گوشتخواران زمین بوده که دایناسورهای بزرگ را شکار می‌کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها