امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66846
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
غلامرضا صادقیان سردبیر روزنامه جوان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور در جشنواره مطبوعات و رسانه‌ها که عنوان کردند برخی ...

غلامرضا صادقیان سردبیر روزنامه جوان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور در جشنواره مطبوعات و رسانه‌ها که عنوان کردند برخی رسانه‌ها به گونه ای عمل می کنند که هیچ کس جرات نمی‌کند به آنها نزدیک شود و این رسانه ها خود را قیم مردم می‌دانند اظهار داشت: آقای روحانی انصافا در انتخاب شعار دولت راستگویان خیلی خوب عمل کرد و نشان داد که مشکل مملکت را خوب می‌شناسد زیرا اصلی‌ترین عامل خسران در وضعیت کنونی فقدان راستگویی در بخش‌های مختلف کشور است اما عمل به این شعار ، مرد راه و مرد عمل می خواهد.
وی اضافه کرد: آقای روحانی که خود را رئیس‌جمهور حقوقدان معرفی می‌کند باید خیلی شفاف، منطقی و بدون ایهام و تردید صحبت کند، در صورتی که سخنان امروز ایشان که برخی رسانه‌ها را دارای دژ پولادین و قیم مردم عنوان کردند غیرشفاف بود و معلوم نیست که  آیا ایشان مایل هستند رسانه‌های حامی دولت هم دژ پولادین داشته باشند یا اصولا این مصونیت را، به شرطی که واقعا وجود داشته باشد، برای هیچ کسی تاب نمی آورند.

سردبیر روزنامه جوان با اشاره به اینکه رئیس جمهور در همین سخنرانی خود علاوه بر اینکه از لزوم پایبندی به اصول سخن می‌گوید، در عین حال به شکستن قلم ها و بسته نشدن روزنامه ها نیز می پردازد، اظهار داشت: اینگونه صحبت کردن به قول ما رسانه‌ای‌ها یعنی اینکه ایشان به همه روزنامه‌ها از چپ و  راست گرفته تا مستقل و حتی زرد تیتر داده‌اند تا هر کس برداشت خود را داشته باشد که این برای دولت اعتدال و راستگویان خیلی مناسب نیست و مشکلاتی را که همیشه در کشور ما بوده است، باقی می گذارد.

صادقیان با اشاره به بخشی از سخنان رئیس‌جمهور که گفته بودند آزادی بیان باید با در نظر گرفتن «شرایط» فرهنگ دینی، مذهبی، تاریخی و اجتماعی کشورمان باشد ، افزود:این حرف خوبی است اما  اگر تعیین حدود آزادی بیان را برعهده رسانه‌ها بگذاریم که دیگر اسمش «شرایط» نیست بلکه اسمش «سلایق» است و باید گفت «آزادی بیان با در نظر گرفتن سلایق افراد! » ایشان که خود حقوقدان هستند باید بدانند که باید یک نهادی این شرایط را تعیین کند و اگر قرار باشد شرایط بر عهده رسانه‌ها باشد ، هرج و مرج ایجاد می‌شود. شاید هم منظور آقای رییس جمهور این است که حالا که ایشان رییس جمهور شده اند شرایط را هم ایشان تعیین کنند.

سردبیر روزنامه جوان از رییس جمهور خواست حالا که تصمیم به آزادی نقد و تحلیل گرفته‌اند و شعار آن را می‌دهند، چه خوب است که از نهادهای زیر مجموعه خود شروع کنند و فی المثل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بخواهند برای روزنامه‌ها موارد ممنوعه مشخص نکنند، آن هم در موضوعاتی که چندان امنیتی نیستند. چون اگر رییس جمهور شعار آزادی نقد بدهد ولی در نامه‌های محرمانه از روزنامه‌ها بخواهند که در مورد فلان و بهمان موضوع ننویسید، دوباره ذهن مخاطب به سمت شعار دولت راستگویان می‌رود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها