امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6685
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسن قدیری ابیانه برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسن قدیری ابیانه برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفت.

وی در سال 1332 در خانواده ای مذهبی در تهران به دنیا آمد. در سن 18 سالگی برای تحصیل در رشته معماری عازم فلوانس ایتالیا شد. 5 سال قبل از انقلاب در سن 20 سالگی اولین انجمن اسلامی دانشجویی را در ایتالیا بنیانگذاری کرد که به بزرگترین تشکل دانشجویی تبدیل گردید.

با سفر حضرت امام خمینی (ره) به نوفل لوشاتو در فرانسه به امام پیوست.

سپس به ایتالیا بازگشت تا مبارزات را در ایتالیا هدایت نماید.

در دهه مبارکه فجر 57 توانست به تنهایی سفارت ایران را از عوامل سلطنت طلب و وابسته به حکومت پهلوی آزاد نماید.

در شهریور 1358 به عنوان اولین دیپلمات و رایزن مطبوعاتی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا مشغول به کار شد.

قدیری در سال 1361 به ایران بازگشت و در وزارت امور خارجه ابتدا به عنوان معاون مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی وزارت امور خارجه و سپس به عنوان مدیرکل اطلاعات و مطبوعات و مشاور وزیر خارجه مشغول به کار شد. در این دوره وی عضو ستاد 598 و کمیته آزاد سازی اسرا  بود و مسئولیت تبلیغات جنگ و مقابله با تبلیغات دشمنان خارجی و عوامل مزدور ایرانی آنها را بر عهده داشت. تنظیم بیانیه های وزارت امور خارجه و تدوین مواضع خارجی جمهوری اسلامی ایران بخشی از وظایف وی بود و نمایندگی وزارت امور خارجه را در امور حوزهای علمیه خارج از کشور و نیز نمایندگی وزارت امور خارجه در مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی و در کمیته تعاون جهانی اسلام را بر عهده داشت.

وی مدیر تاسیس انجمن نخبگان جهان اسلام، سفیرسابق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک، گواتمالا، بلیز و استرالیا، کارشناس عالی امور استراتژیک وزارت امور خارجه را در کارنامه خود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها