امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66856
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در خصوص سخنان رهبر معظم انقلاب و وظایف وزرات ارشاد نسبت به آن در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ...

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در خصوص سخنان رهبر معظم انقلاب و وظایف وزرات ارشاد نسبت به آن در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: هشدارهای رهبر معظم انقلاب بویژه در حوزه فرهنگ از جنس هشدارهایی نبود که برای بار اول ابراز شده باشد. این تذکرات رهبری پیش از این در دوره مدیریت فرهنگی سازندگی و دوره مدیریت فرهنگی اصلاحات بارها بیان شده بود و بارها در دولت قبل به عنوان یک دوره قابل تأمل مورد اشاره قرار گرفته بود.

رسایی افزود: بنابر این وزیر محترم ارشاد چنین سخنانی را برای اولین بار نشنیده‌اند که بخواهند با صدور بیانیه اعلام آمادگی کنند و اعلام کنند که می خواهند این سخنان رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند بلکه آقای جنتی باید توضیح دهد که در مدت هشت ماه گذشته به چه بخشی از اینها عمل کرده است.

عضو کمیسیون اصل ٩٠ مجلس نهن گفت: یکی از مشکلات وزرات ارشاد دولت یازدهم، نوع تفکر حاکم بر آن و  انتصابات آن است. وقتی آقای جنتی از وزارت ارشاد دوره محمد خاتمی به عنوان یک الکو یاد می کند و ارادت خود نسبت به آقای هاشمی را نه تنها شخصی بلکه فکری می داند، طبیعی است که محصولاتی در وزارت ارشاد او مورد حمایت قرار می گیرد که اعتراض علما و مراجع را به دنبال دارد و ادبیات رهبری را از تذکر عادی به تذکری هشدارگونه تغییر می دهد.

رسایی که خود تألیفات متعددی در آسیب شناسی جریان فرهنگی و رسانه ای دوره اصلاحات و سازندگی دارد گفت: مشکل اینجاست که آقای جنتی سوراخ دعا را گم کرده است والا در بیانیه خود از دوره سازندگی به عنوان دوره‌ای بی‌بدیل که در آن با تهاجم فرهنگی مقابله شده یاد نمی کرد. بنده به هنگام رای اعتماد و در زمانی که سئوالم از ایشان در صحن علنی طرح می شد، برخی از این انحرافات را به ایشان یادآور شدم از جمله انتصابات پرحاشیه وزارت ارشاد را گفتم و اگر وزیر ارشاد و رییس جمهور به تذکر دلسوزانه و کارت زرد مجلس اهتمام می ورزیدند و نمی گفتند که ما ابایی از کارت زرد نداریم، کار به تذکر دلسوزانه اما علنی و شدید رهبری خطاب به دولت کشیده نمی شد.

مدیر مسئول هفته نامه ٩ دی گفت: وزیر ارشاد به جای صدور بیانیه آن هم بیانیه‌ای که خودش نشان دهنده تلقی غلط وی از فعالان این عرصه است، باید به مسیری که رهبر به عنوان علاج اشاره کردند عمل کند. امام خامنه ای حمایت و میدان دادن به جریان فرهنگی مومن و انقلابی را که کم نیستند، وظیفه ارشاد دانستند و ما منتظر بیانیه عملی وزیر ارشاد در این خصوص هستیم.

نماینده تهران با اشاره به دعوتی که از هفته قبل برای حضور وزیر ارشاد در کمیسیون اصل ٩٠ شده گفت: این دعوت به دلیل شکایت های مختلف و بیان تذکرات متعدد علما و مراجع است. تذکرات مراجع و علمای خبرگان رهبری آنقدر شدید است که می طلبد وزیر ارشاد استیضاح شود اما با توجه به راهکاری که رهبر معظم انقلاب نشان دادند قطعا صدور این بیانیه یا سخنرانی مشکل را حل نمی‌کند بلکه تغییر در جهت گیری لازم است. اگر این تغییر رویه در وزارت ارشاد دیده شود مایه مباهات و دلگرمی همه ماست والا وزیر ارشاد باید منتظر احضار خود به مجلس و جلسه استیضاح باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها