امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66864
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور شامگاه امشب در برنامه نگاه یک در خصوص منشور 8 ماده ای رهبری و تأکیدات مسئولان گفت: ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور شامگاه امشب در برنامه نگاه یک در خصوص منشور 8 ماده ای رهبری و تأکیدات مسئولان گفت: ما باید نتیجه مطلوب را تعریف کنیم،

وی افزود: ما باید زمینه های فساد را با شفاف سازی قوانین و اصلاح آن از بین ببریم و تا زمانی که در رابطه با زمینه های فساد اقدامی نکنیم به جایی نمی رسیم.

اژه ای تصریح کرد: در دو سه سال اخیر اقدامات جدی در این خصوص صورت گرفته است. در دو سه سال اخیر 90 تا 92 پرونده اقتصادی بسیار پیچیده از سوی قوه قضائیه با زمانی معقول بررسی و رسیدگی شد و احکام به اجرا در آمد.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که اقدام قاطعانه ای که می گویید مطلوب نبوده اینگونه نیست گفت: باید اول اقدام قاطع را تعریف کنیم بعد بگوییم مطلوب بوده یا نه؟

وی در خصوص اینکه قوه در بحث مفاسد اقتصادی در کجا قرار دارد گفت: قوه قضاییه در بحث برخورد و مبارزه با فساد در مرحله آخر است اما در بحث پیشگیری در مرحله آخر نیست.

دادستان کل کشور با اشاره به این مطلب که تا زمانی که جرمی اتفاق نیفتاده قوه قضاییه اقدامی انجام نمی دهد گفت: ما امروز در مسائل از حیث بازرسی به روز شده ایم.

دادستان کل کشور در ادامه اظهار داشت: برداشت شخصی من این است که رسیدگی علنی به مفاسد اقتصادی است هر چند نباید بدون مستندات و بی جهت کسی را متهم کنیم.
وی افزود: اما اگر به این نتیجه رسیدیم که در این شرایط خاص فردی فساد اقتصادی داشته رسیدگی علنی به این پرونده ها بازدارنده تر از مجازات های مخفیانه است من رسیدگی های علنی را موثرتر می دانم.
اژه ای گفت: سه اشکال ممکنه مطرح کنند نسبت به برگزاری علنی جلسات دادگاه اول اینکه شاید در دادگاه قرار مجرمیت ثابت نشود.
وی تصریح کرد: دو اینکه این فرد خودش مجرم است وقتی به صورت علنی تصویرش را منتشر می کنید خانواده اش چه گناهی کرده؟
دادستان کل کشور گفت: وقتی فردی در خانه از یک وضعیت معمولی به یک وضعیت فوق العاده مادی می رسد خانواده باید کنجکاو شوند و نگرانی خود را از بابت علنی شدن موضوع ابراز کنند وقتی دادگاه علنی باشد مردم می بینند قاضی چگونه حکم می کند متهم چگونه دفاع می کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها