امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66875
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه ای در ادامه برنامه نگاه یک در خصوص معوقات بانکی گفت: ما چرا باید معوقات بانکی داشته باشیم؟ چرا افزایش ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه ای در ادامه برنامه نگاه یک در خصوص معوقات بانکی گفت: ما چرا باید معوقات بانکی داشته باشیم؟ چرا افزایش پیدا کرد؟ چه کسی باید مانع میشد؟
وی افزود: اقدام قضایی آخرین مرحله از برخورد با معوقات بانکی با دستگاه قضایی کشور است و در مرحله قبلی این وظیفه بانک هاست.
سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد مسأله نظارت بانک مرکزی است یعنی آنجایی که خود بانک مرکزی باید نظارت هایش را تقویت کند. اینها اشکالاتی است که به بانک مرکزی وارد است.
دادستان کل کشور گفت: چرا کسی که معوقه کمی دارد بلافاصله اخطار می گیرد اما با معوقه های سنگین برخورد نمی شود؟
وی افزود: البته ممکن است افرادی بدون اراده و در اثر تورم و تحریم ها در پرداخت تسهیلات خود دچار مشکل شده باشند در این میان باز هم اول بانک باید ورود پیدا کرده و موضوع را بررسی کند.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: برخی دیگر هم وام را می گیرند و حاضر به پس دادن نیستند عده دیگری هم هستند که بر اساس خلاف ضوابط پول را صرف امری خلاف آنچه مطرح کرده بودند می کنند.
وی افزود: چرا بانک از وثیقه هایی که در دست دارد استفاده نمی کند؟ شاید دلیل بانک این باشد که به فکر ضبط وثیقه است؟
اصلا ما اینقدر نیاز به بانک داریم؟ آیا این همه شعبه بانک و موسسات اعتباری واقعا ضروری است؟
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها