امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66893
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «العربیه»، ریاست جمهوری مصر قانون انتخابات ریاست جمهوری را صادر کرد. روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «العربیه»، ریاست جمهوری مصر قانون انتخابات ریاست جمهوری را صادر کرد.
روز گذشته کابینه دولت موقت مصر با قانون انتخابات موافقت کرده بود و قرار بود که این قانون برای تصویب نهائی به «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت این کشور ارجاع داده شود.
ریاست جمهوری مصر طی نشستی خبری ضمن صدور این قانون تأکید کرد که بر اساس قانون تصمیمات کمیته انتخابات مصر غیر قابل تغییر خواهد بود و شامل قوانینی برای اجرای انتخابات در داخل و خارج از مصر شده است.
«علی العوض» مشاور قانونی رئیس جمهور مصر اعلام کرد که بر اساس قانون انتخابات ریاست جمهوری جدید این کشور افرادی که به اتهامات جنائی در قید بازداشت هستند حق نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر را ندارد؛ به این ترتیب قانون انتخابات ریاست جمهوری مصر مانع حضور مبارک و مرسی در انتخابات خواهد شد.
العوض همچنین تأکید کرد که افرادی با والدین مصری بالای 40 سال حق حضور در انتخابات را خواهند داشت. وی در نشستی خبری افزود که تنها دو روز برای اعتراض به تصمیمات کمیته عالی انتخابات مصر در نظر گرفته شده است.
انتظار می‌رود در چند روز آینده تکلیف حضور «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری نیز روشن شود زیرا وی وعده داده بود که بعد از صدور قانون انتخابات موضعش درباره حضور در انتخابات را نهائی خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها