امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66896
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان امروز (شنبه) در مراسم تجلیل از روز زن در کابل ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان امروز (شنبه) در مراسم تجلیل از روز زن در کابل گفت: مردان افغان باید خشونت علیه زنان را متوقف کرده و در برابر آمریکا بجنگند.

کرزی افزود: انجام خشونت علیه زنان از سوی مردان بیانگر ضعف آن‎ها است، زیرا آنان باید با دشمن خود بجنگند و این نوع خشونت‎ها را در برابر زنان خود پایان دهند.

وی تصریح کرد: ملت افغانستان باید خشونت علیه زنان را از بین برده و به حقوق آنان احترام بگذارند.

رئیس جمهور افغانستان نقش علمای دینی و بزرگان اقوام را در محو خشونت علیه زنان مؤثر خواند و گفت: آنان باید در مساجد و محافل برای محو خشونت علیه زنان تبلیغ کنند.

وی دستاوردهای 13 ساله دولت خود را برای زنان امیدوارکننده خواند و گفت این روند باید ادامه یابد، زیرا این پیشرفت‎های ما قانع کننده نیست.

زنان باید در انتخابات شرکت کنند

حامد کرزی در ادامه سخنان خود به نقش زنان در انتخابات اشاره کرد و گفت که زنان می‎توانند سرنوشت افغانستان را با استفاده از رأی خود تعیین کنند.

به اعتقاد وی، شرکت زنان در انتخابات می‎تواند دولت آینده افغانستان را به سوی ثبات برده و جایگاه خوبی برای آن‎ها در دولت آینده به وجود آورد.

رئیس جمهور افغانستان تأکید کرد: در صورت عدم شرکت زنان در انتخابات خارجی‎ها سرنوشت آنان را تعیین خواهند کرد که توأم با ضرر ملت افغانستان خواهد بود.

کرزی نام دختر خود را با مشورت زنان «مروه بهار» گذاشت

با این حال، برخی از زنان شرکت کننده در این مجلس به رئیس جمهور افغانستان پیشنهاد دادند تا نام دختر خود را مروه بهار بگذارد.

حامد کرزی نیز این نام را توصیف کرد و آن را رسماً به عنوان نام دختر خود پذیرفت.

در اکثر کشورهای جهان هشتم مارس به عنوان روز جهانی زن نامگذاری شده که افغانستان نیز مانند سایر کشورهای جهان چند سالی است که از این روز تجلیل می‌کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها