امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66908
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم گرامی‌داشت خانواده‌های ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم گرامی‌داشت خانواده‌های شهدای هسته‌ای تصریح کرد که اخراج دانشمندان هسته‌ای کشور از این سازمان از اساس کذب است و این نوع برخورد با سازمان انرژی اتمی نه نقد بلکه بداخلاقی است. وی البته جابجایی نیروها را حداقل کار مدیریت دانست.

صالحی با بیان اینکه برخی صحبت‌ها نقد نیست بلکه اتهام است ابراز داشت: سازمان انرژی اتمی 15 هزار پرسنل دارد که تقریبا 5 هزار نفر استخدام دولتی هستند و رسمی محسوب شده و ما نمی‌توانیم آنها را اخراج کنیم. اگر هم بخواهیم اخراج کنیم مسیر خودش را دارد. اگر موردی هست بیایند عنوان بکنند که فلانی استخدام بوده و از سازمان اخراج شده! بیایند به ما بگویند.

وی در ادامه افزود: در این میان 10 هزار نفر از نیروهای ما شرکتی هستند که سالانه عقد قرداد می‌شوند و استخدام نیستند و ما با شرکت‌های متعددی همکاری داریم که بستگی به پروژه هر ساله دارد. این شرکت‌ها بر اساس نیازشان نیرو را جذب می‌کنند یا عذر آن را می‌خواهند.

صالحی با بیان اینکه تمام جنجال‌ها درباره اخراج نیروها مربوط به 6 نفر است تاکید کرد که هیچکدام از این 6 نفر استخدام رسمی سازمان نیستند. 3 نفر از این نیروها هنوز در حال همکاری هستند و در سمت‌های خود ابقا شده‌اند. حکم آنها تمام شده بود ولی من آنها را ابقا کردم. می‌ماند 3 نفر دیگر که یکی از این 3 نفر هم تا چند هفته قبل در سمتش بود و ما او را ابقا کرده بودیم. ایشان در دوره قبلی که من ریاست سازمان را داشتم ما او را مدیر یکی از شرکت‌ها قرار دادیم و این بار هم حکم ابقای وی را دادم؛ ما پس از آمدن برخی از معاونان را جابجا کردیم. این مدیر عامل شرکت گفت که من با معاون جدید کار نمی‌کنم. این معاون هلدینگ شرکت مادر را در اختیار دارد.  

صالحی در ادامه اظهار داشت معاونی که مدیر شرکت حاضر به همکاری با وی نیست یک استاد تمام و صاحب چند نشان دولتی از دولت هشتم و نهم است و مورد تفقد مدیران نظام قرار گرفته، بحث یوسی‌اف اصفهان مدیون فوق لیسانس ایشان است که شخصیتی بزرگوار است که اسمش را بسیاری نشنیده‌اند و داعیه‌ای هم ندارد. در این میان مدیر شرکت ذکر شده تاکید دارد من با این معاون حاضر به همکاری نیستم و می‌گوید معاون خود را کنار بگذارید.  با این حال هم ما به مدیر آن شرکت گفتیم به عنوان مشاور با ما ادامه همکاری بدهید ولی خودشان رفتند اما هنوز مشاورت و عضویت در هیات مدیره یکی دو شرکت برایشان وجود دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: از این 6 نفر 3 نفر در جای خود هستند، یک نفر هم خودش رفته است؛ می‌ماند دو نفر که آنها هم استخدام رسمی نیستند که به این دو نفر که شرکتی بودند گفتیم از این مسئولیت به مسئولیت دیگری بروید که آنها گفتند ما اصرار بر مسئولیت فعلی خود داریم که علی‌رغم این باز بنده این دو نفر را خواستم و به آنها گفتم شما خودتان بگویید کجا مدنظرتان است و پیشنهاد دهید ولی این اجازه را به من بدهید که پیشنهادتان با توافق من باشد. حالا رفته‌اند که با پیشنهاد بیایند. اصلا کسی اخراج نشده است. این چه حرفی است که می‌زنید؟

صالحی در ادامه با اشاره به اظهارات آیت‌الله جنتی در نماز جمعه تهران هم اظهار داشت: ما پس از نماز جمعه خدمت ایشان رسیدیم و توضیح دادیم خدمتشان و ایشان بزرگوارانه همان روز به صدا و سیما دستور دادند که آن بخش از صحبت‌هایشان پخش نشود و فرمودند کاش ما با شما اطلاعاتی را که آورده بودند در میان می‌گذاشتیم. همه این صحبت‌ها مستند است. ما اصلا قصد ورود به این مسائل را نداشتیم. ما به دنبال حفظ کرامت و جایگاه افراد هستیم و دیدی که جناب آقای جنتی بزرگواری کردند و لازم است تشکر خودم و خانواده سازمان انرژی اتمی را به ایشان ابراز دارم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه طی سال‌های پس از انقلاب مسئولیت‌های متعددی در دانشگاه شریف، وزارت خارجه، سازمان انرژی اتمی داشته ابراز داشت در این سال‌ها نه با اتوبوس نیرو آوردیم و نه با اتوبوس نیرو اخراج کرده‌ایم. از نیروهای همان مجموعه استفده کرده‌ایم و جابجایی حداقل کار مدیریت است. اگر مدیر جابجا هم نکند پس چه مدیری است؟

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد که فرض کنید شما برددید، این چه بردی است چه افتخاری دارد که حق را ناحق می‌کنند  این بردن معاویه‌ای است نه علی وار.

وی در ادامه با اشاره به برخی شایعات درباره اینکه سازمان ارنژی اتمی از تعداد محافظان دانشمندان کاسته است،‌ گفت: مگر سازمان انرژی اتمی وظیفه گماشتن محافظ دارد، این مسئله مربوط به وزارت کشور و سپاه است و آنها تعیین می‌کنند سطح حفاظت چه میزان است.

صالحی که بسیار ناراحت بود گفت: بعد از 37 سال خدمت در نظام جمهوری اسلامی می‌گویند در راستای منافع رژیم صهیونیستی کار می‌کند آیا این حرف درست است، آیا درست است بعد از یک عمر خدمت به خاطر مقاصد سیاسی خود اینطور حرف بزنند. 

وی گفت: برخی افراد که این انتقادات را مطرح می‌کنند خواسته‌های گروهی را مقدم بر خواسته‌های فردی می‌دانند و آن فردی که این حرفها را زده است در مقابل هم بر روی قرآن دست گذاشته و قسم می‌خوریم که هر کداممان در زمینه اخراج نیروهای سازمان انرژی اتمی دروغ گفته باشیم لعنت خدا بر او باد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار