امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66909
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان که برای شرکت در چهاردهمین نشست شورای وزیران خارجه اتحادیه عرب به قاهره سفر ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان که برای شرکت در چهاردهمین نشست شورای وزیران خارجه اتحادیه عرب به قاهره سفر کرده است پس از دیدار با نبیل فهمی، همتای مصری خود گفت: جهان عرب باید چهره درخشان و با شکوه خود بازگرداند.

وی همچنین تاکید کرد که خطر رژیم صهیونیستی همه منطقه را تهدید می‌کند.

باسیل درباره مشکل سرازیر شدن آوارگان سوریه به لبنان در پی بحران سوریه گفت: لبنان با بحرانی حقیقی روبه رو است که آن هم بحران موجودیتش است و ما در این زمینه از مصر و کشورهای عربی کمک خواستیم زیرا لبنان در معرض تهدید است و این مساله را در نشست فردای شورای اتحادیه عرب هم مطرح می‌کنیم.

وزیر خارجه لبنان گفت: ما با نبیل فهمی درباره چشم انداز روابط مصر و لبنان گفت‌وگو کردیم ما باید خاورمیانه و جهان عربی را روشن کنیم ما در این موضوع اتفاق نظر داریم که قاهره و بیروت دو معلم هستند که ملت‌های منطقه باید از لحاظ اندیشه و تفکر از آنها یاد بگیرند.

وی افزود: به اعتقاد من کشور مصر با سرعتی قابل توجه روند دشواری را پشت سر گذاشت و دولتی غیرنظامی را تشکیل داد و امیدواریم که این رویه همه کشورهای عربی باشد.

باسیل گفت: ما امیدواریم تلاش‌های مصر و لبنان برای تشکیل دولت‌هایی مدنی در جهان عرب با یکدیگر متحد شود تا با خطر تروریسمی که همه افراد و همه دین‌ها را تهدید می‌کند مقابله کنیم.

وی تصریح کرد: ما بر ضرورت افزایش تلاش کشورهای عربی در مبارزه با تروریسم به همه شیوه‌های فعال و مسالمت آمیز تاکید می‌کنیم بخصوص که تروریسم همه کشورها و ملت‌ها را تهدید می‌کند و متعلق به هیچ دین و دولتی نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها