امروز : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 20
۱۲:۳۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66912
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
«محمد علی نبی‎زاده»، معاون دوم قطب الدین هلال در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که صلح در افغانستان با ...

«محمد علی نبی‎زاده»، معاون دوم قطب الدین هلال در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که صلح در افغانستان با مذاکره بوجود می‌آید نه با جنگ، بنابراین اگر تیم هلال در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود با مخالفان مسلح مذاکره خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد که «حزب اسلامی افغانستان» یکی از احزاب مخالف دولت افغانستان است که اکنون با ما همکاری می‌کند و حتی به نظامیان خود دستور داده تا گام به گام بر اساس سیاست‎های ما پیش روند.

نبی‌زاده تصریح کرد که «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی همچنین به تمام نظامیان خود دستور داده که دست از جنگ بردارند و تا مشخص شدن نتیجه انتخابات از ما حمایت کنند.

وی افزود: همچنین طالبان و دیگر مخالفان مسلح دولت افغانستان را نیز در صورت پیروزی به مذاکره فرا خواهیم خواند.

این در حالی است که برخی از طالبان نیز تاکنون از تیم ما اعلام حمایت کرده‌اند و جنگ با دولت را تا مشخص شدن نتیجه انتخابات متوقف کرده‎اند.

معاون دوم هلال اظهار داشت که امیدواریم در جریان رقابت‎های انتخاباتی تمام طالبان از ما اعلام حمایت کنند و به انتخابات و دولت این کشور بپیوندند.

با وحدت ملی ناامنی را از بین می‎بریم

نبی‎زاده در ادامه سخنان خود گفت که ناامنی نتیجه تنش‌ها بین برخی از اقوام و احزاب سیاسی در افغانستان است و تا جایی رسیده که آینده این کشور را دچار چالش کرده است و تیم هلال با گردهم آوردن احزاب سیاسی و بزرگان اقوام، وحدت ملی را تحقق خواهند بخشید.

به باور وی، راه بیرون رفت افغانستان از ناامنی‎ها تنها وحدت ملی بر اساس قوانین اسلامی است و در غیر آن صورت ناامنی‎ها و خشونت‎ها در این کشور ادامه خواهد یافت.

برنامه اقتصادی ما خودکفایی است

معاون دوم قطب‌الدین هلال، در ادامه به برنامه اقتصادی تیم انتخاباتی خود اشاره کرد و گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برنامه اقتصادی آن‌ها می‌تواند این کشور را به خودکفایی برساند.

زیرا افغانستان دارای معادن بسیاری است که انواع مواد معدنی گران‎بها در آن وجود دارد و در صورت استخراج و بکارگیری، افغانستان به خودکفایی خواهد رسید.

وی در ادامه افزود که بهبود وضعیت کشاورزی از دیگر برنامه‌ای اقتصادی این تیم انتخاباتی است.

نبی‌زاده در ادامه ارائه برنامه اقتصادی تیم هلال، موقعیت جغرافیایی افغانستان را مهم دانست و گفت که این کشور می‎تواند به عنوان راه ترانزیتی کشورهای اسلامی قرار گیرد و با فعال شدن این مهم، بیشترین عاید نصیب مردم افغانستان خواهد شد.

وی همچنین تولید برق آبی را نیز جزء برنامه‌های اقتصادی این تیم اعلام کرد.
کشت جایگزین بجای مواد مخدر

معاون دوم قطب الدین هلال در ادامه در مورد کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان گفت با آن که این مواد در افغانستان کشت می‎شوند، سود اصلی آن را کشورهای خارجی می‌‌برند.

این در حالی است که در طول 13 سال گذشته ضررهای زیادی نصیب افغانستان شده و اکنون این کشور با معضل یک میلیون معتاد مواجه است.

به باور وی، توقف تولید مواد مخدر را از راه خشونت با کشاورزان پیروز نمی‌شود بلکه باید جایگزینی برای آن پیدا کرد.

نبی‌زاده افزود: تیم انتخاباتی ما تصمیم دارد تا با ارائه جایگزین کشت مواد مخدر به کشاورزان افغان تولید این مواد افیونی را از بین ببرد.

منشأ فساد اداری دولت سهامی است

نبی زاده در مورد فساد اداری در افغانستان نیز گفت که فساد اداری موجود در ادارات دولتی، محصول سهامی بودن کابینه دولت افغانستان است و تا زمانی که کابینه دولت به شکل سهامی باشد هرگز توانایی مبارزه با فساد را ندارد.

وی افزود: تیم انتخاباتی ما سهامی نیست اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شویم فساد در ادارات دولتی از بین خواهد رفت.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 16 فروردین سال آینده برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار