امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66915
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی در دیدار خانواده شهدای هسته‌ای با بیان اینکه، ما به دنبال هر ...

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی در دیدار خانواده شهدای هسته‌ای با بیان اینکه، ما به دنبال هر بهانه‌ای هستیم تا یاد و خاطره شهیدان گرانقدر هسته‌ای را پاس بداریم گفت: حیات طیبه‌ای که ما الان از آن برخوردار هستیم مرهون شهیدان عزیزی که در صنعت هسته‌ای کشور فعالیت می‌کردند.

وی گفت: ما از این باب خوشحال هستیم که این عزیزان به فوز عظیمی رسیدند و مطمئن هستیم در دقایق آخر بر لبان خود فزت و رب العکبه را جاری کردند و ناراحت هستیم از این باب سلمه‌ای که از دست دادن این عزیزان داریم زیرا که این عزیزان جایگاه عظیمی در صنعت هسته‌ای داشتند.

صالحی اظهار داشت: خانواده‌ سازمان انرژی هسته‌ای خانواده‌ای 15 هزار نفری غریب به 75 درصد آن دارای مدارک لیسانس به بالا است و این نشان می‌دهد که این خانواده، خانواده‌ای فرهیخته‌ای است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: جمع بزرگ خانواده شهدای هسته‌ای همگی در پیشرفت هسته‌ای ایران با توجه به جایگاه خودشان سهیم بودند و من اصرار دارم این را بگویم که حتی پروازی که در گرمای سوزان و سرمای شدید با اخلاص و صداقت ایستادگی می‌کند نیز که همان میزان دانشمندان هسته‌ای اجر و پاداش می‌گیرد زیرا اینها جمعی هستند که در صنعت هسته‌ای به صورت واحد عمل می‌کنند و اگر هر کدام از اینها را برداریم این ساختار لطمه می‌بیند و من از همه عزیزان بدون توجه به جایگاهشان تشکر می‌کنم.

صالحی با بیان اینکه آنهایی که نشان علمی بالاتری دارند گشاینده راه صنعت هسته‌ای ایران بوده‌اند گفت: این عزیزان راه را باز و هموار کردند تا بقیه بتوانند در این راه طی مسیر کنند و اینها پیش‌ قراولان صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران هستند لذا ما به بهانه‌های گوناگون دنبال این هستیم که در خدمت خانواده‌های شهدای گرانقدر هسته‌ای به عنوان الگو برای دیگران و به عنوان تذکر برای خودمان باشیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: آنچه به عنوان عزت و اقتدار در صنعت هسته‌ای نصیب ما شده به خاطر از خودگذشتگی آنان بوده است و در حالی که آنها می‌توانستند در جاهای دیگر دنیا زندگی بهتری داشته باشند ترجیح دادند که در صنعت هسته‌ای مملکت خود حضور داشته باشند هر چند که تماس‌های اغراق‌گرایانه‌ای هم از سوی خارجی‌ها با آنان صورت گرفته بود ولی ما باید به خود تذکر بدهیم که یادمان باشد که در چه جایگاهی عظیم در حال خدمت هستیم.

علی‌اکبر صالحی افزود: من از جانب خودم و از جانب خانواده بزرگ هسته‌ای این خبر خوش را بیان می‌کنم که الحمدالله آن مسیری که برای حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران در حال طی شدن است به سرانجام نیکویی خواهد رسید و دیری نخواهد پایید که ما در آینده نزدیک جشن این موضوع را خواهیم گرفت.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه توصیه شده است که مسلمان باید امیدوار باشد و ما هم همواره امید به آینده و الطاف الهی داریم گفت: یقین داریم که دست برتر با ماست و البته برای بقیه راه نیاز به هوشیاری و هوشمندی و صبر و حوصله داریم و اگر بحث هوشیاری سیاسی باشد ما از طرف غربی هوشیارتریم و اگر بحث انسجام داخلی باشد ما از طرف مقابل منسجم‌تر هستیم و اگر بحث هدف باشد ما به دنبال هدف قدسی هستیم و ما مطمئن هستیم که سرانجام نیکویی در پرونده هسته‌ای ایران خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تعداد کارشناسان سازمان انرژی اتمی در مذاکرات هسته‌ای بیشتر شده و مشورت‌های لازم در این باب از آنها گرفته می‌شود گفت: طبق خبری که ما از مذاکرات ژنو گرفته‌ایم مذاکرات به خوبی پیش رفته و ما اطمینان داریم که اگر طرف مقابل با حسن نیت در مذاکرات آمده باشد برون‌رفت مذاکرات برون رفت خوبی خواهد بود و توصیه می‌کنم که طرف مقابل از این موضوع استفاده کند و طرف ایرانی هم بداند که ما دارای انسجام قوی و بسیار بالایی هستیم و تحت نظر مقام معظم رهبری مذاکرات ادامه پیدا خواهد کرد.

صالحی افزود: ما با حسن نیت وارد مذاکره شده‌ایم و طرف مقابل این را هم می‌داند ما در زمان گذشته در مذاکرات هسته‌ای به بن‌بست می‌رسیدیم ولی یقین پیدا می‌کردیم که به لطف خدا این بن‌بست باز خواهد شد و ملت ایران به پیشرفت خود ادامه خواهند داد و با اقتدار و عزتمندی بیشتر و با توکل به خداوند متعال و به اراده ملت و به همت دولتمان و به پشتوانه نصایح مقام معظم رهبری پرونده هسته‌ای کشور به سمت حل و فصل نهایی هدایت خواهد شد و این اعتقاد را داریم که همت دولت برآمده از همت ملتمان است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: ما در داخل کشور به انسجام و وحدت ملی نیاز داریم و در شرایطی هستیم که هر چه منسجم‌تر در مذاکرات وارد شویم نتیجه بهتری را کسب خواهیم کرد و ما نباید از نقد دیگران ناراحت شویم زیرا نقد به خودی خود بسیار سازنده است ولی نباید این نقدها بر اساس داده‌های غیردقیق صورت گیرد و ما هم نباید نقدهای صورت گرفته را با مسائل مختلف توجیه کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی نقدها به مفاد مذاکرات نیست گفت: برخی نقدها بیان یک سری مسائلی است که از اساس دروغ و بی‌مبنا است و این نقد نیست بلکه اتهام و بهتان است و امری غیراخلاقی محسوب می‌شود.

علی‌اکبر صالحی افزود: سازمان انرژی اتمی 15 هزار پرسنل دارد و 5 هزار نفر از آنان استخدام دولتی هستند و ما نمی‌توانیم این افراد را اخراج کنیم و اخراج آنان فقط از مسیرهای دولتی و کمیته‌های مختلف است.

وی گفت: 10 هزار نفر پرسنل ما شرکتی هستند یعنی با این افراد به صورت سالیانه عقد قرارداد از سوی شرکت‌های مختلف صورت می‌گیرد و در پایان هر سال و یا در پایان هر پروژه نیروهای زیادی از این شرکت‌ها کم و یا زیاد می‌شود.

صالحی افزود: انتقادات صورت گرفته‌ای از اخراج کارمندان سازمان نیروی اتمی مطرح است ولی از بین 15 هزار کارمند این سازمان فقط بحث 6 نفر در جامعه مطرح است در حالی که این 6 نفر استخدام رسمی نبودند و قرارداد 3 نفر از آنها هم ابقاع شد.

وی اظهار داشت: یکی از این 3 نفر هم تا 2 هفته پیش بر سر کار خود حاضر بود ولی با اینکه قرارداد او هم ابقاع شده بود به دلیل عدم هماهنگی با معاون سازمان اعلام کرد که با او در زمینه کاری تفاهم لازم را ندارند.

صالحی گفت: معاون سازمان فردی است که دارای استخدام رسمی و استاد تمام و کسی است که نشانه‌های دولتی هشتم و نهم را دریافت کرده است و پروژه UCF اصفهان مرهون فوق لیسانس وی است.

صالحی افزود: دو نفر مابقی استخدام رسمی سازمان نیستند ولی من به آنها اعلام کردم که خود شما مسئولیت‌هایی را که می‌خواهید قبول کنید به من اعلام کنید ولی این حق را نیز به من بدهید تا در این زمینه نیز تحقیق و مشورت کنم.

وی با انتقاد از اینکه برخی افراد از تریبون‌های رسمی تحت اخراج کارمندان انرژی اتمی را مطرح می‌کنند گفت: یکی از این عزیزان مطالبی را در نماز جمعه بیان کرده بود ولی وقتی من به دیدار ایشان رفتم و توضیحات لازم را به این عرض کردم ایشان به صدا و سیما اعلام کردند که این مطلب وی درست نبوده و صحبت ایشان از تلویزیون پخش نشد و به من اعلام کردند که اگر من این اطلاعاتی که شما به من دادید را قبل از خطبه دریافت کرده بودم این مطالب را بیان نمی‌کردم و من همین جا از وی به خاطر بزرگواری‌اشان تشکر و قدردانی می‌کنم.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: من هیچگاه در دوران مدیریت چندین ساله خود در نظام جمهوری اسلامی کسی را اخراج و یا کنار نگذاشتم نه اتوبوسی بر سر کار نیرو آورده‌ام و نه اتوبوسی نیروها را اخراج کردم ولی حداقل جابجایی نیروها حق یک مدیر محسوب می‌شود و اگر این حق را یک مدیر نداشته باشد مدیریت وی ضعیف است.

علی‌اکبر صالحی اظهار داشت: برخی افراد که این انتقادات را مطرح می‌کنند خواسته‌های گروهی را مقدم بر خواسته‌های فردی می‌دانند و آن فردی که این حرفها را زده است در مقابل هم بر روی قرآن دست گذاشته و قسم می‌خوریم که هر کداممان در زمینه اخراج نیروهای سازمان انرژی اتمی دروغ گفته باشیم لعنت خدا بر او باد.

وی با بیان انتقادی دیگر از برخی افراد گفت: در جامعه اعلام شده که سازمان انرژی اتمی 51 هزار سند متعلق به خودش را از یک مرکز به مرکز دیگر برده است و اگر ما فرض را بر این اتفاق قرار دهیم آیا این مطلب پیام به دشمن نیست؟ پس بهتر است که منابع ملی را رعایت کنیم.

وی با انتقاد از اینکه برخی افراد اعلام کردند محافظین دانشمندان هسته‌ای کم شده است گفت: سازمان انرژی اتمی هیچگاه وظیفه گماشتن محافظ را برای دانشمندان هسته‌ای نداشته است و این وظیفه بر عهده وزارت کشور و سپاه پاسداران است هر چند که هزینه‌های این افراد را سازمان انرژی اتمی می‌دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: از مدتها پیش در جامعه شایعاتی را مطرح کرده‌اند که من در راستای منافع رژیم صهیونیستی کار کردم در حالی که 37 سال خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی نشاندهنده میزان ارادتم به این نظام بوده است. آیا این حرف منتقدین درست است؟ فرض که شما در راستای منافع خود پیروز شده‌اید آیا این پیروزی صحیح است؟ در حالی که حق را باطل و باطل را حق جلوه می‌دهید این دقیقاً همان پیروزی معاویه‌ای است نه علی‌وار.

صالحی اظهار داشت: خطوط قرمز ما را مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته‌ای تعیین فرمودند و ما هم در چارچوب فرامین ایشان حرکت می‌کنیم و از هیچ حق و حقوقی که در NPT و اساسنامه آژانس مطرح شده عدول نخواهیم کرد.

صالحی افزود: هر جایی که حق ماست حرکت می‌کنیم و هر جایی که هم که تعهدی انجام داده‌ایم بر تعهد خود پایبندیم و اگر جایی هم داوطلبانه چیزی را کنار گذاشته‌ایم بحث جداگانه‌ای دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه از ابتدا هم ایران به دنبال اورانیوم غنی شده 20 درصد نبوده است گفت: اگر ما اورانیوم غنی شده 20 درصد را از ابتدای کار هسته‌ای احتیاج به تولید داشتیم هیچگاه نامه‌ای را به آژانس انرژی اتمی برای خرید اورانیوم با غنای 20 درصد ارسال نمی‌کردیم چون تولید کنندگان اورانیوم غنی شده 20 درصد از دادن این محصول به ما استنکاف ورزیدند نظام تصمیم گرفت اورانیوم با غنای 20 درصد را خود تولید کند ولی تولید اورانیوم با غنای 20 درصد صرفه لازم را برای ایران ندارد.

علی‌اکبر صالحی افزود: ما داوطلبانه از برخی حقوقمان صرفه‌نظر می‌کنیم و اگر روزی روزگاری نیاز به اورانیوم با غنای 20 درصد داشتیم با توجه به اینکه علم تولید آن را داریم تحت‌نظر آژانس این محصول را تولید خواهیم کرد ولی فعلاً نیازی به اورانیوم با غنای 20 درصد نداریم ولی اگر نیاز هم به اورانیوم 20 درصد داشته باشیم آنها باید تعهد بدهند که این محصول را در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار خواهند داد و اگر باز هم از این امر استنکاف کنند ما این حق را برای خود می‌دانیم که اورانیوم 20 درصد را مجدداً تولید کنیم.

در پایان صالحی ضمن تقدیر و تشکر از همسران شهدای هسته‌ای با ارائه لوح تقدیری از آنان تشکر و یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت.همچنین همسر شهید احمدی روشن به دلیل حضور در کلاس درس در جلسه حضور نداشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها