امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66918
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 139
«عبدالحی خطیبی»، سخنگوی والی غور در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل گفت که مسئولان امنیتی ولایت غور با ...

«عبدالحی خطیبی»، سخنگوی والی غور در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل گفت که مسئولان امنیتی ولایت غور با برنامه دقیق چالش‎های امنیتی فراروی انتخابات را از میان برداشته‌اند.

وی تاکید کرد که در عین حال برخی از مراکز رأی‌گیری در ولایت غور که امکان داشت در روز برگزاری انتخابات مسدود باشند، گشوده می‌شوند.

به گفته خطیبی، در ولایت غور پس از آغاز رقابت‎های انتخاباتی هیچ رویداد امنیتی اتفاق نیافتاده و نیروهای امنیتی افغان نیز برای ارتقای امنیت تلاش می‌کنند.

سخنگوی والی غور در ادامه به تعدد مراکز انتخاباتی در این ولایت اشاره کرد و گفت که 209 مرکز رأی‎‌گیری در روز برگزاری انتخابات در این ولایت گشایش خواهد یافت.

این در حالی است که در این ولایت بایستی در حدود 240 مرکز رأی‌گیری گشایش می‎یافت، زیرا آمار جمعیت این ولایت بیشتر از تعداد مراکز رأی‌گیری است.

رقابت‎های انتخاباتی بهتر از انتخابات گذشته است

خطیبی در ادامه در مقایسه وضعیت رقابت‎های انتخاباتی با دوره‌های گذشته گفت که در این دور از رقابت‌های انتخاباتی، بهتر از گذشته عمل شده است همچنین شرکت مردم در گردهمایی‎ها، اخذ کارت رأی و میزان فعالیت تیم‎های انتخاباتی نشان می‎دهد که انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بهتر از انتخابات دور گذشته در این ولایت برگزار خواهد شد.

به گفته وی، اکثر ساکنان ولایت غور تلاش می‌کنند تا به دفاتر ستادهای انتخاباتی مراجعه کرده و از برنامه‎های کاندیداها آگاهی حاصل کنند.

سخنگوی والی غور، اخذ کارت رأی توسط شهروندان غور را خوشبین کننده توصیف کرد و گفت اکثر آن‎ها برای استفاده از حق رأی خود کارت گرفته‌اند.

وی افزود که سطح آگاهی مردم از انتخابات، در چند ساله اخیر خوب بوده است و به همین سبب مردم این ولایت می‎خواهند در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی شرکت کنند.

گشایش دفاتر ستاد انتخاباتی 4 کاندیدای ریاست جمهوری در غور

خطیببی در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز رقابت‎های انتخاباتی در این ولایت، گفت که تاکنون دفاتر ستاد انتخاباتی چهار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ولایت غور گشایش یافته است.

به گفته وی، تیم‎های «زلمی رسول»، «عبدالله عبدالله»، «عبدالرب رسول سیاف» و «اشرف‎غنی احمدزی» در این ولایت دفاتر انتخاباتی خود را ایجاد کرده‌اند.

سخنگوی والی غور تصریح کرد: تیم‎های انتخاباتی تاکنون تنها در مرکز این ولایت فعالیت را آغاز کرده‌اند.

خطیبی همچنین تأکید کرد که تیم‎های انتخاباتی این کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در مرکز ولایت غور تاکنون مراسم و گردهمایی بزرگ و قابل توجهی نداشته‌اند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 16 فروردین سال آینده در این کشور برگزار خواهد شد و ناامنی، سرمای هوا و مداخله کشورهای غربی بزرگترین چالش فرا روی آن شمرده می‎شوند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار