امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66921
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
«مخلص افغان»، سخنگوی والی پکتیکا در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که دشمنان افغانستان بدنبال اخلال در ...

«مخلص افغان»، سخنگوی والی پکتیکا در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که دشمنان افغانستان بدنبال اخلال در انتخابات این کشور هستند در عین حال ولایت پکتیکا نیز هم مرز با پاکستان است و امکان حضور تروریست‌ها در این ولایت وجود دارد اما نیروهای امنیتی افغان امنیت انتخابات در این ولایت را تامین خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تاکنون دشمنان افغانستان نتوانسته‎اند در این ولایت ناامنی ایجاد کنند، زیرا نیروهای امنیتی افغان با تمام توان از وقوع هر نوع بی‎نظمی و ناامنی که سبب نگرانی مردم شود جلوگیری می‌کنند.

به گفته مخلص افغان، نیروهای امنیتی این کشور برای برگزاری انتخابات و انجام رقابت‎های انتخاباتی در افغانستان بر اساس یک برنامه از پیش طراحی شده فعالیت می‌کنند و انتخابات را به بهترین شکل برگزار خواهند کرد.

سخنگوی والی پکتیکا در ادامه گفت: مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات نیز تلاش برای گشایش مراکز رأی‌گیری بیشتر در این ولایت تلاش می‌کنند و در روز انتخابات 166 مرکز فعال خواهد بود.

4 کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دفاتر خود را ایجاد کرده‎اند

افغان در ادامه به رقابت‎های انتخاباتی در این ولایت اشاره کرد و گفت که 4 کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دفاتر خود را در این ولایت گشوده‌اند.

به گفته وی، دفاتر انتخاباتی «زلمی رسول»، «عبدالرب رسول سیاف»، «عبدالله عبدالله» و «اشرف غنی احمدزی» تاکنون در این ولایت ایجاد شده و قرار است دفتر انتخاباتی «قطب الدین هلال» کاندید دیگر ریاست جمهوری این کشور نیز در این ولایت گشایش یابد.

سخنگوی والی پکتیکا خاطر نشان کرد که برای اولین بار در نخستین روز آغاز رقابت‎های انتخابات تیم اشرف‎غنی احمدزی در این ولایت دفتر انتخاباتی خود را فعال کرد و در هفته گذشته همایش بزرگ انتخاباتی را برگزار کرده است.

این در حالی است که دیگر کاندیداها تاکنون همایش بزرگ و قابل توجهی در این ولایت نداشته‌اند و همایش دیگر نامزدهای ریاست جمهوری تنها از سوی هواداران آن‎ها در این ولایت برگزار شددر حالی که خود کاندیداها حضور نداشتند.

استقبال شهروندان پکتیکا از رقابت‌های انتخاباتی

افغان در ادامه در مورد حضور شهروندان ولایت پکتیکا در رقابت‌های انتخاباتی اظهار داشت که شهروندان این ولایت در رقابت‎های انتخاباتی و مراکز اخذ کارت رأی‎ حضور پررنگی دارند و روحیه شرکت افراد در این دور از انتخابات بیشتر از گذشته است.
وی یکی از دلایل شرکت شهروندان این ولایت را اعتماد آن‎ها به نیروهای امنیتی افغان عنوان کرد و گفت آن‎ها به تأمین امنیت از سوی نیروهای امنیتی اعتماد دارند و به همین سبب کارت رأی‎ اخذ کرده‌اند و بدنبال استفاده از حق رأی خود هستند.

سخنگوی والی پکتیکا یکی دیگر از دلایل شرکت شهروندان این ولایت را آگاهی آن‌ها از اهمیت شرکت در انتخابات دانست و افزود که سطح آگاهی مردم در این ولایت بیشتر از گذشته است و می‎خواهند با استفاده از رأی خود سرنوشت این کشور را تعیین کنند.

این در حالی است که بر اساس تقویم از پیش تعیین شده انتخابات ریاست جمهوری کمتر از یک ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان باقیست.

بزرگترین چالش فرا روی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ناامنی، سرمای هوا و مداخله کشورهای غربی عنوان شده است که برخی از مقام‎های افغان نیز از آن ابراز نگرانی می‌کنند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها