امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66943
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 59
قدرت‌الله رحمانی سخنگوی جبهه فرهنگی سیاسی جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

قدرت‌الله رحمانی سخنگوی جبهه فرهنگی سیاسی جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تأکید بر خطر بازگشت اباحی‌گری به حوزه فرهنگ اظهار داشت: نگرش زمامداران فرهنگی امروز، شبیه ارشاد دوره آقای مهاجرانی است و این اتفاق مبارکی برای بخش فرهنگی گفتمان انقلاب اسلامی نیست.

وی با اشاره به تأویلات ناصواب و انحرافی از شریعت سمحه سهله در دوران اصلاحات افزود: متولیان فرهنگی کشور در دوره اصلاحات کار را به جایی رساندند که صریحا گفتند ما نیازی به «ارشاد» نداریم و معتقد بودند که به جای «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» باید تابلوی «وزارت فرهنگ و هنر» بر سر در دستگاه اصلی فرهنگ کشور نصب شود.

سخنگوی جبهه فرهنگی سیاسی جانبازان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:این تفکر که اکنون دوباره بر امکانات، مقدورات و مقدرات فرهنگی کشور مسلط شده است بر این باور است که باید نسبت به جهت‌گیری‌های تولیدات فرهنگی و هنری بی‌طرف بود و حکومت نباید در این امور مداخله کند.

وی با تبیین ابعاد هدایتی، حمایتی و نظارتی ستاد اصلی فرهنگی کشور به عنوان سه وظیفه و کارکرد اصلی وزارت ارشاد تصریح کرد: تفکر اباحه‌انگار و مروج تساهل و تسامح در حوزه فرهنگ و هنر،حکومت را از دو وظیفه هدایت و نظارت معاف می‌کند و صرفا بر جنبه حمایت حکومت از فعالان، فرآیندها و فرآورده‌های فرهنگی تأکید دارد.

رحمانی در پایان یادآور شد: رویکرد و رفتار سکانداران کشتی فرهنگ در دولت فعلی در حوزه‌های گوناگون، به ویژه حوزه نشر، به شدت سهل‌انگار و فاقد حساسیت است و تردیدی نیست که دولت اعتدال، درصدد تکرار تجربه ناگوار سیاست سمحه سهله عصر اصلاحات و سرنوشت، رویکرد و عوامل اجرایی‌ آن هم در تاریخ معلوم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها