امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6695
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری العربیه نمایندگات 12 عضو کشورهای صادر کننده نفت در نشستی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری العربیه نمایندگات 12 عضو کشورهای صادر کننده نفت در نشستی که اخیرا در مقر این سازمان برگزار شد،ریاست مرکز تحقیقات اوپک را به عربستان واگذار کردند.

براساس این گزارش در این نشست عمر عبدالحمید به عنوان رئیس تحقیقات اوپک انتخاب شد. 

یک مقام آگاه در خصوص انتخاب عربستان برای این سمت گفت: با این انتخاب ایران و عربستان دیگر تنشی در خصوص دبیرکلی اوپک نخواهند داشت.

این گزارش اضافه می کند: هم اکنون رقابت دبیرکلی بین ایران و عراق است به طوری که دبیرکل اوپک بالاترین مقام مسئول در این سازمان است که می تواند برنامه این سازمان را در تولید و صادرات تنظیم و ابلاغ کند.

سال گذشته براساس قانون دوره دبیرکلی البدری به پایان رسید اما تنش میان عربستان و ایران بر سر دبیر کل جدید موجب شد تا دبیر کلی البدری تا پایان سال 2013 میلادی تمدید شود، در عین حال با انتصاب عربستان در سمت جدید رقابت بین ایران و عراق افزایش یافت که باید منتظر ماند و دید کدام کشور درنهایت به عنوان دبیرکل اوپک انتخاب می شود.

انتهای پیام/م  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها