امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66952
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 345
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقه تلویزیونی اسرا با حضور حجت‌الاسلام ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقه تلویزیونی اسرا با حضور حجت‌الاسلام «احمد شرفخانی» معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، «حسن گروسی» مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، کارشناسان برنامه اسرا، «محسن طاهری» مداح اهل‌بیت(ع)و جمعی از اساتید قرآنی همچون «عباس سلیمی»، «رحیم خاکی»، «احمد ابوالقاسمی»، «محسن موسوی‌بلده»، «محمدرضا پورزرگری»،«حسینعلی شریف» و «محمدمهدی بحرالعلوم» و «محمدعباسی» و همچنین قرآن‌دوستان کشورمان روز گذشته 16 اسفندماه همزمان با ولادت حضرت زینب(س) در سالن کوثر صدا و سیما برگزار شد که پس از گذشت یک ساعت از برگزاری این مراسم «ولی یاراحمدی» مدیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه نیز به جمع میهمانان پیوست.

این مراسم در ساعت مقرر و با حضور حداکثری مدعوین برگزار شد؛ در ابتدای این مراسم قرآنی پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، «محمدجواد علمی» نفر اول مسابقات اسرا در رشته قرائت تقلیدی از استاد مرحوم مصطفی اسماعیل در بخش زیر 16 سال فضای سالن را با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید عطرآگین کرد، سپس «سید وحید مرتضوی» و «مهدی صفری» دو مجری برنامه تلویزیونی اسرار مراسم اختتامیه سومین دوره برنامه تلویزیونی اسرا را آغاز کردند.
 
سپس «حسن گروسی» مدیر شبکه قرآن و معارف سیما ضمن خیر مقدم، با اشاره به رضایتمندی 90 درصدی مخاطبان از برنامه تلویزیونی اسرا و ارائه توضیحاتی درباره این برنامه تلویزیونی، نوید تولید چهارمین دوره برنامه اسرا را با جذابیت‌های بیشتر در سال آینده داد و از مخاطبان شبکه قرآن خواست تا با پیشنهادات و انتقادات سازنده در تولید برنامه‌های قرآنی فاخر شبکه قرآن و معارف سیما را یاری کنند.

نکته جالب این بود که مدیر شبکه قرآن و معارف سیما تنها سخنران این مراسم بود چرا که به گفته مسئولان هدف اصلی در مراسم اختتامیه برنامه تلویزیونی اسرا شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی از تمامی استان‌های کشور و در تمامی زمینه‌ها است.

در ادامه از «محمدصالح بنایی»، «محمدحسین حق‌وردی‌لو»، «امیرحسین همتی» و «سجاد افضلی» نفرات اول تا سوم در مقطع سنی زیر 16 سال در رشته قرائت تقلیدی از استاد منشاوی و همچنین از «سید مصطفی حسنی»، «مرتضی شکوری»، «سیدعطاءالله حسنی» در مقطع سنی بالای 16 سال در رشته قرائت تقلیدی از استاد منشاوی تقدیر به عمل آمد.
 
 
سپس «محمدرضا قانع» از مشهد و نفر اول رشته قرائت تقلیدی استاد عبدالباسط در بخش زیر 16 سال به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت و پس از آن گروه هم‌خوانی تلاوت تقلیدی استاد منشاوی بر روی سن حاضر شدند و به اجرای برنامه‌ای متفاوت پرداختند.

پس از آن «محمدرضا زاهدی»، «رضا اسماعیل زاده»، «محمد حکیمیان» در رشته اذان در مقطع سنی زیر 16 سال و همچنین «حامد ابطحی»، «علی اصغر شم‌آبادی»، و «احمدرضا محمدیان» نفرات اول تا سوم رشته اذان در بخش بالای 16 سال بودند که مورد تجلیل قرار گرفتند.

سپس «محمد کریمی»، «مهدی نصر»، «امیرحسین قزوینی زاده» و «حسین نصرلو» برگزیدگان رشته حفظ زیر 16 سال بر روی صحنه آمدند و به صورت دسته جمعی آیاتی از قرآن را تلاوت کردند و بعد از آن تقدیر شدند؛ در این بخش از برنامه «مهران مرنگی» رتبه اول مسابقات اسرا در رشته مداحی  که بارها در این مسابقه تلویزیونی  مداحی کرده بود به مداحی در وصف امام زمان(عج) پرداخت.

در ادامه «محسن طاهری» مداح اهل‌بیت(ع) به دعوت مجریان پا به صحنه نهاد و پس از تبریک خجسته میلاد حضرت زینب(س) قهرمان عشق و ایثار به مداحی پرداخت به طوری که با مداحی وی که دل‌های حاضران را به حرم حضرت زینب(س) و کربلا برد بسیاری از افراد اشک در چشمانشان جاری شد.

پس از آن «محمد کریمی» نفر اول حفظ زیر 16 سال مجدد بر روی سن حاضر شد و با تسلط کامل آیاتی از قرآن را تلاوت کرد.

در ادامه با حضور مسئولان حاضر در مراسم از «مهرداد دلیر»، «محمدحسین نصیری دهقان»،و «ابراهیم هونجانی» در بخش دعا، «مهران مرنگی» و «حسن بهرامی» در بخش مداحی زیر 16 سال، «سعید لیریایی» و «مصطفی هاشمی‌نیک» در بخش مداحی بالای 16 سال، «محمدرضا قانع»، «محمدامین بختیاری»، «سجاد عزیزالهی» و «ابوالفضل امیری» در رشته قرائت عبدالباسط در مقطع سنی زیر 16 سال و همچنین «کبیر قلندرزاده»، «علی اکبر محمدی» و «علی مشهدی‌پور» در رشته قرائت عبدالباسط در مقطع سنی بالای 16 سال تجلیل شد و هر کدام از برگزیدگان پس از گرفتن جوایز قطعاتی از آیات قرآن را تلاوت کردند.
پس از آن از «سیدمحمدجواد علمی»، «سیدطه حسنی»، «مصطفی کلاته سیفری» و «سیدخلیل‌الله نجات حسینی» نفرات اول تا سوم رشته قرائت تقلیدی از استاد مصطفی اسماعیل در مقطع سنی زیر 16 سال و «سیداحسان ابطحی»، «محمدمهدی کرمی» و «حمیدالله فیاضی» در رشته قرائت تقلیدی از استاد مصطفی اسماعیل در مقطع سنی بالای 16 سال تقدیر به عمل آمد.

همچنین از برگزیدگان رشته حفظ بالای 16 سال همچون «سعید علی‌اکبری»، «مهدی حبیبی» و «حسین صالحی» تجلیل شد که در این بخش «سعید علی‌اکبری» یکی از حافظان کل قرآن بود که با وجود نابینایی توانسته بود قرآن را حفظ کند و تسلط خوبی بر محفوظات خود داشته باشد.

در ادامه این مراسم نیز از «ابوالفضل زاهدمقدم» و «حمیدرضا ملازاده» قاریان خردسال تجلیل شد همچنین از اساتیدی که بیشترین شاگرد را در برنامه اسرا داشتند همچون استاد «سید محمدرضا معینی» و «سعید محمدخان» تقدیر به عمل آمد.

در پایان این مراسم نیز به 14 نفر از حاضران به قید قرعه جوایزی اهدا شد و برگزیدگان و اساتید قرآنی با هم عکس یادگاری انداختند.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها