امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66973
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس نشست خبری نمایش «مرداب روی بام» با حضور رضا گوران کارگردان و نورالدین حیدری تهیه‌کننده این اثر در تماشاخانه ایرانشهر ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس نشست خبری نمایش «مرداب روی بام» با حضور رضا گوران کارگردان و نورالدین حیدری تهیه‌کننده این اثر در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد.

رضا گوران که قصد دارد تا نمایش «مرداب روی بام» را در از اوایل فرودین ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرد در ابتدای این نشست گفت: اگرچه در همه جای دنیا دولت‌ها به طور مستقیم به تئاتر پول نمی‌دهند،‌ اما شرایط لازم را برای حمایت از گروه‌های تئاتری فراهم می‌کنند‌. هیچ کمک دولتی این روزها از گروه‌های تئاتر وجود ندارد.

وی افزود: حداقل اگر دولت از گروه‌های تئاتری حمایت نمی‌کند زیرساخت‌ها را فراهم سازد. دولت باید شرکت‌های خصوصی را با تخفیف‌های مالیاتی مجبور به حمایت از تئاتر کند.

گوران با بیان اینکه به سمت تئاتر فست فودی می‌رویم، گفت: مدل بعضی از گروه‌ها مثل گروه ما به شکلی است که تمرینات منظم و طولانی را دنبال می‌کنیم اما با این شرایط اقتصادی گروه‌ها نمی‌توانند چنین فشاری را تحمل کنند. ما در حال حاضر به سمت تئاتر فست فودی می‌رویم، تئاتری که در طی 20 یا 30 روز برای اجرا آماده شود در این شرایط ممکن است بعضی از گروه‌هایی که نگاه کارگاهی دارند کم کم از تئاتر کنار بکشند.

کارگردان نمایش «هملت» بیان داشت: لفظ تئاتر خصوصی شوخی‌ای بیش نیست زیرا تمام بار مسائل مختلف بر دوش گروه است.

رضا گوران در خصوص افزایش قیمت بلیت «مرداب روی بام» نیز گفت: قیمت بلیت نسبت به سال گذشته تغییر نخواهد کرد که بر اساس نظر خودمان بوده است. همچنین تخفیف‌های دانشجویی نیز در نظر گرفته‌ایم. ما همچنین بار مسئولیت دانشگاه‌ها در خرید بلیت تئاتر و ارائه آن با تخفیف به دانشجویان را به دوش می‌کشیم. در واقع این روزها همه به سمت عقب حرکت می‌کنند و همه چیز بر دوش گروه تئاتر است.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: تئاتر در همه دوره‌ها مشکلات شبیه به یکدیگر را داشته است. واقعا الان هیچ لذتی از کارهایمان نمی‌بریم زیرا تا لحظه آخر درگیر نمایش و تحت فشارهای مختلف هستیم و تا زمانی که نمایش اجرایش به اتمام نرسد از آن لذت نمی‌بریم.

نورالدین حیدری ماهر با اشاره به 6 ماه تمرین نمایش مرداب روی بام با هزینه‌های شخصی گفت: آغاز تمرینات از شهریور‌ماه صورت گرفت و این اثر دستخوش تغییرات زیادی شد که این دلیل بر وسواس رضا گوران بود. ما حدود 6 ماه با هزینه شخصی در پلاتوهای خصوصی تمرین کردیم. به تازگی اتابک نادری رئیس تئاتر شهر مساعدتی را با ما عمل آورد و پلاتویی را در اختیار ما قرار داد.

حیدری با انتقاد از روند حمایت مرکز هنرهای نمایشی از نمایش‌های مختلف گفت: مرکز روز به روز حمایتش از آثار را کاهش می‌دهد با عنوان تئاتر خصوصی به اعتقاد من تعاریف تئاتر خصوصی‌ای که مدیران آن را مطرح می‌کنند نادرست است. به طور مثال چرا تئاتر شهر که کاملا دولتی است 20 درصد از فروش یک نمایشی که مستقل و با هزینه‌های شخصی به روی صحنه آمده است را دریافت می‌کند. نمی‌دانم این مبلغ کجا می‌رود و فکر می‌کنم خیلی علنی عملی غیرقانونی انجام می‌شود.

وی در خصوص شرایط پیش فروش اظهار داشت: از روز دوشنبه 19 اسفند ساعت 22 سایت ایرانشهر و تیوال برای فروش نمایش باز می‌شود که در چند روز ابتدایی بلیت این کار برای دانشجویان با 25 درصد تخفیف فروخته می‌شود.

نمایش «مرداب روی بام» به نویسندگی وکارگردانی رضا گوران که بر اساس نمایشنامه «دوشیزه رزیتا» نوشته شده است، با بازی ستاره پسیانی،پانته آپناهی‌ها،بهناز جعفری،ندا مقصودی،عبد آبست،دایانا فتحی،بیتا معیریان،جواد پولادی از 17 فروردین ساعت 19:30 درسالن استاد ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها